Nekilnojamojo turto vertinimas kursinis darbas


Įvadas. Nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita. Turto vertės nustatymo pažyma. Turto apžiūrėjimo ir įvertinimo aktas. Gyvenamųjų patalpų rinkos vertės nustatymas tiesioginiu ir netiesioginiupalyginamuoju metodu. Komercinio nekilnojamojo turto rinkos vertės nustatymas tiesioginiu ir netiesioginiu palyginamuoju metodu. Išvados. Literatūrinis sąrašas.

Atsižvelgiant į tai, kad nekilnojamojo turto rinka yra specifinė, yra būtina nustatyti (apibrėžti) tam tikrą rinkos dalį, kurioje mes ieškosime palyginamųjų objektų. Dažniausiai nekilnojamojo turto rinkos išskiriamos pagal naudojimo paskirtį (fizines savybes) bei vietą. Vertinant komercinius objektus (biurus, sandėliavimo patalpas, parduotuves ir pan.), vertintojas stengsis ieškoti palyginamųjų objektų būtent pagal tą paskirtį, kurią turi vertinamas objektas. Taip pat yra ir vertinant gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą. Tačiau visi nekilnojamojo turto objektai yra skirtingi. Vertintojo tikslas – rasti palyginamuosius objektus, panašiausius į vertinamą objektą. Todėl pirmiausiai išskiriama rinka pagal turto naudojimą, o po to duomenų banke ieškoma palyginamųjų pagal šiuos pagrindinius kriterijus:

Fizinius objekto požymius. Tai apima plotą, kambarių skaičių, apdailos ir pastato kokybę ir pan.

Taip vertintojas nustato pagrindinius kriterijus ieškomiems palyginamiesiems objektams.

Darbo objektas: Vertinamasis objektas – 2 kambarių butas.

Darbo uždaviniai:

Išrinkti 5 palyginamuosius objektus, pagal vertinamo nekilnojamojo turto vietovę ir fizinę būklę.

Įvertinti objektą tiesioginiu palyginamosios vertės būdu.

3.2. Nubraižyti min ir max pardavimo kainų diagramą, pagal ją įvertinti vertinamo objekto rinkos vertę.

Įvertinti objektą netiesioginiu palyginamosios vertės būdu, naudojant 1m2 kainos metodą.

4.2. Nubraižyti min ir max 1m2 pardavimo kainų diagramą, pagal ją įvertinti vertinamo objekto 1m2 rinkos vertę.

Įvertinti nekilnojamąjį turtą paskaičiuojant vietos ir kokybės patikslinimus.

Vertinimo objektas: 2 kambarių butas daugiabutyje name, paskirtis – gyvenamajai veiklai, bendras plotas – 44 kv.m., unikalus Nr. 5224-00009-3345.

Vertinamo nekilnojamojo turto paskirtis – gyvenamajai veiklai; buto plotas 44 kv.m., du kambariai, adresas Kaunas, Birželio 23 – osios g. Rinkos vertė vertinimo dieną – 29263.6 EUR (dvidešimt devyni tūkstančiai du šimtai šešiasdešimt trys eurai šešiasdešimt euro centų).

Vertinimo objektas: 2 kamabarių butas daugiabutyje name, paskirtis – gyvenamajai veiklai, bendras plotas – 44 kv.m., unikalus Nr. 5224-00009-3345.

Vertinamas turtas apžiūrėtas 2015.02.24 d. Turtą apžiūrint dalyvavo vertinimo užsakovą atstovaujantis asmuo bei savininkas.

Vertinamo nekilnojamojamasis turtas yra Birželio 23 – osios g., plytiniame daugiabutyje, pirmame aukšte, apdailos kokybė gera. Bendras plotas – 44 m2, dviejų kambarių. Taip pat yra balkonas, telefonas, tualetas ir vonia yra kartu. Geras susisiekimas su bet kuriuo Kauno rajonu.

Sudarius palyginamųjų objektų lentelę matome, kad ne visi objektai yra tame pačiame mikrorajone. Butų bendri plotai vyrauja nuo 44 m2 iki 52 m2. Kai kurie namai yra plytiniai, kai kurie blokiniai, vienas mūrinis. Apdaila ir kokybė visų butų gera. Paskutiniame bute tualetas ir vonia yra atskirai, kituose - kartu. Visuose butuose yra telefonas. Palyginamųjų objektų kaina svyruoja nuo 23024 EUR iki 36200 EUR.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2689 žodžiai)
  • Universitetas
  • Taira
  • Nekilnojamojo turto vertinimas kursinis darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto vertinimas kursinis darbas. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-vertinimas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 13:45
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo