Nekilnojamojo turto vertinimas referatas


Įvadas. Žemės sklypų gyvenamajai statybai rinkos tyrimas panevėžio rajone 2014 metais. Gyvenamosios paskirties žemės sklypų savybių įtakavertei. Gyvenamosios paskirties žemės sklypų vietovės įtaka vertei. Gyvenamosios paskirties žemės sklypų ploto įtaka vertei. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Nekilnojamas turtas, jo vertė ir rinkos pokyčiai turi didelę įtaką šalies ekonomikai. Pagal statistinius duomenis, nekilnojamas turtas sudaro daugiau nei pusę Lietuvos nacionalinio turto. Turtas dažniausiai perleidžiamas kitam savininkui, jei jis randa būdą kaip jį efektyviau panaudoti, gauti didelę naudą ir galimybę užmokėti daugiau.

Praktinio darbo tikslas – ištirti gyvenamosios paskirties žemės sklypų rinkąPanevėžio rajone 2014 metais ir atlikti analizę.

Surinkti informaciją apie gyvenamosios paskirties žemės sklypų rinką Panevėžio rajone;

ŽĖMĖS SKLYPŲ GYVENAMAJAI STATYBAI RINKOS TYRIMAS PANEVĖŽIO RAJONE 2014 METAIS

Diagramoje 2.1 pavaizduota gyvenamosios paskirties žemės sklypų kaina Panevėžio rajone už 1 arą. Diagramoje nurodyta, kad daugiau nei 50% visų surastų gyvenamosios paskirties žemės sklypo kaina svyruoja nuo 5 000 iki 20 000 už 1 arą. Galime daryti išvadą, kad tokia ir yra gyvenamosios paskirties žemės sklypo kaina Panevėžio rajone. Visgi yra ir tokių žemės sklypų , kurių kaina neviršija nei 5 000 lt už 1 arą arba viršija net 20 000 už 1 arą. Tokį didžiulį kainų skirtumą lemia žemės sklypo geografinė padėtis bei kiti veiksniai.

Diagramoje pavaizduota vidutinė gyvenamosios paskirties žemės sklypo kaina atskiruose miesto dalyse. Apskaičiavau, kad pietinėje miesto dalyje vidutinė žemės sklypo kaina yra apie 5 000Lt už 1 arą, miesto centre 15 000Lt už 1 arą, o šiaurinėje miesto dalyje kaina sieka apie 8 000Lt už 1 arą.

Pagal gautus duomenis galima daryti išvadą, kad kuo žemės sklypas arčiau miesto centro tuo kaina ženkliai didesnė. Priežastys labai aiškios: miesto centre yra geresnis susisiekimas, yra visos miesto komunikacijos, visuomeninis transportas, asfaltuotos gatvės bei daugelis kitų privalumų.

Dažniausiai žemės sklypo vidutinei rinkos vertei, įtaką daro žemės sklypo vieta bei žemės sklypo plotas. Juk kuo didesnis žemės sklypo plotas tuo atitinkamai ir mokesčiai didesni. Vis dėlto daugelis renkasi žemės sklypą pagal jo vietą ir plotą, ne dėl to kokie mokesčiai bus, o ar patrauklioje vietoje jis randasi ir ar užteks ploto norimam pastatui ar namui pastatyti.

Diagramoje nurodyta trisdešimties analizuojamų žemės sklypų plotai ir jų paskirstymas procentine išraiška. Diagramoje nurodyta, kad daugiausia t.y64% analizuojamųžemėssklypųplotasyraiki 10arų, o 33% analizuojamųžemėsslypųplotasyra 11-20 arų.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1992 žodžiai)
  • Kolegija
  • Nerius1234
  • Nekilnojamojo turto vertinimas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto vertinimas referatas. (2016 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-vertinimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 14:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo