Nekilnojamojo turto vertinimas


Paaiškinamojo rašto turinys. Vertinamo nekilnojamojo turto objekto aprašymas. Veiksnių, įtakojančių nekilnojamojo turto vertę, identifikavimas. Socialinės – ekonominės situacijos poveikis vertinamam objektui. Vertinamo objekto rinkos situacijos analizė. Paklausos analizė. Pasiūlos analizė. Gyvenamųjų patalpų rinkos vertės nustatymas. Vertinimo principų ir vertės tipo pagrindimas. Vertinimo metodų parinkimas ir trumpa charakteristika. Gyvenamųjų patalpų rinkos vertės skaičiavimas tiesioginiu ir netiesioginiu. Palyginamuoju metodu. Lyginamosios vertės nustatymas naudojant kokybinę analizę. (tiesioginis metodas). Lyginamosios vertės nustatymas naudojant kiekybinę analizę. (netiesioginis metodas). Tiesioginis palyginamosios vertės metodas (porinio lyginimo būdas),. Taikant kiekybinę analizę. Netiesioginiu palyginamosios vertės metodas,. Taikant kiekybinę analizę. Išvada dėl turto vertės. Literatūra.

Naudojimo pajamų vertė. Ją galima apibrėžti kaip dabartinę visų tikėtinų pajamų iš to turto srautų vertę. Tai yra subjektyvus dydis ir priešingai nei rinkos vertė, priklauso nuo subjektyvių sąlygų:

-pirkėjo ateities planų ir rizikos laipsnio,

-gerų nuomininkų pritraukimo galimybės,

-galimo antkainio dydžio,

- administravimo ir eksploatavimo kaštų optimizavimo ir t.t

Paprastai naudojimo pajamų vertė yra nustatoma konkrečiam pirkėjui ar investuotojui.

Lyginamosios vertės metodu yra apskaičiuojama rinkos vertė. Pagal naudojamus duomenis, lyginamosios vertės metodą galima suskirstyti į:

-tiesioginį metodą, kurio pagrindas – panašių objektų sandorių kainų palyginimas ir

-netiesioginį metodą, kurio pagrindas – ne kainos, o išvestiniai dydžiai ir indeksai.

Lyginamosios vertės metodo esmė yra palyginimas. Šis metodas gali būti atliekamas naudojant du būdus:

1)kiekybinė analizė – matematiniais metodais indentifikuojama, kurie palyginimo elementai turėtų būti taisomi ir kokia pataisų vertė;

2)kokybinė analizė – analizuojami palyginamieji objektai ir nustatomi ar jie yra geresni, blogesni ar vienodi, lyginant su vertinamu objektu. Pataisos nėra išreikštos pinigais ar procentais.

Vidutinė rinkos vertė gali būti apskaičiuojama naudojant lyginamosios vertės nustatymą porinio lyginimo būdu. Lyginamosios vertės nustatymas poriniu būdu skiriamas į tiesioginį ir netiesioginį. Tai toks būdas kai vertintojas suranda du palyginamuosiuos objektus, kurie skiriasi tik vienu, reikalingu pataisyti, veiksniu. Apskaičiuojant pataisas reiktų lyginti kelias poras, kad pataisa būtų kuo tikslesnė. Patikslinimai daromi su „ + “ ir „ - „ ženklais.

  • Statyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 312 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (3534 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Nekilnojamojo turto vertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto vertinimas. (2013 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:54
×