Nekilnojamojo turto vertinimo analizė


Turto vertės nustatymo pažyma nr. Bendroji dalis. Turto vertintojas. Informacijos šaltiniai. Vertinimo ypatybės ir metodika. Vertinimo metodai. Vertinimo metodo parinkimas. Vertinimo prielaidos ir vertintojo atsakomybės ribos (sąlygos ir aplinkybės). Vertinamojo turto aprašymas. Vertinamo turto vietos charakteristika. Vertinamo turto juridinė charakteristika. Vertinamo turto aprašymas, techninė charakteristika. Vertinamo turto rinkos apžvalga ir panaudojimo perspektyvos. Turto vertės nustatymas. Lyginamosios vertės metodas. Likvidacinės (priverstinio pardavimo) vertės nustatymas. Išvada dėl turto vertės. Ataskaitos priedai.

Vertinimo tikslas ir atvejis: turto rinkos bei likvidacinės (priverstinio pardavimo) verčių nustatymas įkeičiant turtą AB bankui DnB Nord.

Vertinimo užsakovui, turto savininkui ir tretiesiems asmenims svarbi vertinamo turto vertė atviroje turto rinkoje. Ši vertė priklauso nuo teisinių ir ekonominių sąlygų, sukuriančių galimybes turtą naudoti, juo disponuoti. Turto vertė nustatoma vadovaujantis rinkos ekonomikos logika, rinkos bei ekonominių sąlygų tyrimų bei monitoringo rezultatais. Ekonominę turto vertę rinkoje galima įvertinti taikant pagrindinius turto vertės nustatymo metodus ir jų kombinacijas, pagrįstais:

Šie veiksniai rinkoje lemia konkretaus objekto rinkos vertę ir rinkos kainą. Turto rinkos vertės nustatymo pagrindas yra galimos pajamos ir pelnas turtą naudojant ar juo disponuojant. Turto vertė, nustatyta skirtingais požiūriais ir metodais, dažnai yra gana skirtinga.

Pagrindines vertinimo metodikoje vartojamas sąvokas reglamentuoja Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo 2 straipsnis, Nacionaliniai turto ir verslo vertinimo standartai.

Taigi, rinkos vertę apibrėžiame kaip kainą, kurią, kaip galima pagrįstai tikėtis, vertinimo dieną pirkėjas sutartų su pardavėju parduodant turtą, kai pirmasis nėra verčiamas pirkti, o antrasis nėra priverstas parduoti ir abi sandorio šalys žino konkrečius faktus apie turtą bei rinką, kurioje vyksta sandoris.

Turto rinkos vertės nustatymui atviroje rinkoje naudojami sekantys tarptautinėje praktikoje pripažinti turto vertinimo metodai:

Vertinimo metodas parenkamas atsižvelgiant į turto vertinimo tikslą, paskirtį ir vertintojo disponuojamą informaciją apie rinką. Turto vertinimo tikslas - rinkos vertės nustatymas, turtas įvertinamas bankui. Vertintojo nuomone geriausiai vertinamojo nekilnojamojo turto vertei nustatyti tinka lyginamosios vertės metodas. Vertės nustatymas palyginant yra sąlygojamas tuo, kad turime disponuoti pakankamu skaičiumi lyginamų nekilnojamojo turto objektų pirkimo - pardavimo kainų. Tačiau apskritai negalima pasakyti, koks tas pakankamas skaičius. Tuo metu, kai patikimai apie rinkos vertę galime nuspręsti tik iš didelio kainų skaičiaus, tai kitais atvejais ir mažas jų kiekis pateikia patikimą pagrindą rinkos vertei nustatyti. Esant klausimui ar pakanka esamos lyginamosios medžiagos, reikia apsistoti ties atskiro atvejo sąlygomis. Jei yra mažai pardavimo kainų, tai jų naudojimą ir reikšmingumą reikia ypač kritiškai patikrinti. Atskira pirkimo - pardavimo kaina tik išimtiniais atvejais bus vertinimo pagrindu, jei jos tinkamumas bus labai kritiškai patikrintas. Dažnai būna taip, kad lyginamųjų kainų iš artimos arba tolimesnės vietovės nebūna arba to skaičiaus nepakanka. Tada galima paimti kitų rajonų kainas. Tačiau tai turėtų būti sąlygota tuo, kad vietinės sąlygos ir rinkos situacija būtų panašios (lyginamos). Pagal taisykles negalima lyginti nepanašius (heterogeniškus) nekilnojamojo turto objektus.

Vertintojo nuomone geriausiai vertinamojo nekilnojamojo turto vertei nustatyti tinka lyginamosios vertės metodas. Gyvenamosios paskirties patalpų (butų) sandorių duomenų Žirmūnuose yra pakankamai, todėl lyginamosios vertės metodas yra teisingiausias ir patogiausias vertinamo objekto rinkos vertės nustatymo metodas.

2.6. VERTINIMO PRIELAIDOS IR VERTINTOJO ATSAKOMYBĖS RIBOS (SĄLYGOS IR APLINKYBĖS)

Atliktas verčių nustatymas yra pagrįstas nuodugnaus nagrinėjimo ir informacijos, surinktos ir gautos iš daugelio šaltinių, analizės rezultatas. Kai kuri informacija buvo pritaikyta jos nepatikrinus, ypatingai tokia informacija, kurios tikrumas nekėlė jokių abejonių. Kai kurie kiti empiriniai duomenys turėjo būti atitinkamai interpretuojami pritaikant juos šiam konkrečiam nekilnojamojo turto verčių nustatymui. Tam tikri klausimai liko nenagrinėti. Dėl šių priežasčių šioje ataskaitoje esančios nuomonės, išvados ir analizės rezultatai pateikiami su sekančiais prielaidomis, suvaržymais ir ribojančiomis sąlygomis. Tai yra vertintojo asmeninės, bešališkos, profesionalios išvados, nuomonės ir analizė.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 491 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (4657 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Nekilnojamojo turto vertinimo analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto vertinimo analizė. (2014 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-vertinimo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:44
×