Nelaimingi atsitikimai įvykstantys nesilaikant darbo saugos taisyklių, jų tyrimas


Įvadas. Nelaimingi atsitikimai. Nelaimingi atsitikimai darbe ir jų klasifikacija. Lengvo nelaimingo atsitikimo tyrimas. Sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų tyrimas. Nelaimingi atsitikimai dėl darbo saugos taisyklių nesilaikymo. Nelaimingų atsitikimų priežasčių analizė. Išvados. Literatūra.

10.2.darbo vietos technologinio proceso atitikimą, norminių dokumentų ir teisės aktų reikalavimų atlikimą;

Nelaimingas atsitikimas tai – nenumatytas, neplanuotas, pavojingų ar kenksmingų veiksnių nulemtas ir dėl jų poveikio atsitikęs įvykis, kurio padarinys yra trauma. Tiriant nelaimingo atsitikimo priežastis ir jį sukėlusias aplinkybes, nelaimingą atsitikimą būtina įsivaizduoti ne kaip įvykį, o kaip reiškinį. Siekiant tokio tikslo reikia atkurti iki nelaimingo atsitikimo buvusių ir tarpusavyje susijusių įvykių grandinę (įvykių seką) ir eilės tvarka nustatyti visus su nelaimingu atsitikimu galimais loginiais ryšiais susijusius įvykius. Tik turint priežasčių grandinę ir ją analizuojant galima nustatyti visų tarpinių, iki nelaimingo atsitikimo įvykusių įvykių priežastinį ryšį, kartu priežastinį nelaimingo atsitikimo padarinių, jį sukėlusių veiksnių ir šių veiksnių šaltinių susidarymo aplinkybių ryšį. Sudarant nelaimingo atsitikimo priežasčių grandinę, būtina ištirti visus, tiek nuolatinius, tiek atsitiktinius veiksnius, kurie galėjo lemti nelaimingo atsitikimo kilimą, ir jų šaltinius. 

Meistro pavedimu autoelektrikas padėjo autošaltkalviui – suvirintojui atlikti automobilio kuro tiekimo sistemos remonto darbus. To pasekoje remontuojant sunkiasvorią transporto priemonę, autoelektrikas patyrė akies traumą

Tranšėjoje, 3,10 metrų gylyje, klojant buitinių nuotekų vamzdžius, nuslinkus tranšėjos šlaitui mirtinai traumuotas kelio darbininkas.

Valstybinės darbo inspekcijos ataskaitos duomenimis nelaimingų atsitikimų darbe užregistruota 2897 iš jų 2700 lengvi, 140 sunkūs ir 57 mirtini.

Pastarųjų metų nelaimingų atsitikimų analizės duomenys rodo, kad statybos darbų profesijos yra vienos pavojingiausių – joms tenka apie 30 proc. visų susižeidusiųjų. Pagal įvykusių nelaimingų atsitikimų skaičių toliau seka transportas ir saugojimas – apie 24 proc., apdirbamoji pramonė – 18 proc., didmeninė ir mažmeninė prekyba, žemės ūkis, energetika. Kas ketvirtas žuvęs darbuotojas, o statybos sektoriuje kas antras, buvo neblaivus. Nelaimingų atsitikimų priežasčių tyrimai rodo, kad darbų vadovai, greta dirbantieji, girtaujančių darbe neretai nepastebi ar net nenori pastebėti. Čia pasireiškia pilietiškumo stoka ir nenoras su darbuotoju gadinti santykių. To pasekmės – sunkios traumos ar net žūtys.

Nelaimingų atsitikimų darbe dėl nukritimų iš aukščio įvyksta apie 30 proc. mirtinų, iš jų apie pusę – statybos įmonėse ir praktiškai visose veiklos šakose: mokyklose, ligoninėse, prekyboje (kritimas nuo pastolių, kopėčių, kėdžių).  

Nelaimingi atsitikimai dirbant su metalo apdirbimo įrenginiais dažniausiai įvyksta dėl to, kad: eksploatuojamos staklės, kurių besisukančios dalys neatitvertos apsaugomis; neįrengiami skydeliai, apsaugantys nuo išlekiančių skeveldrų; ne laiku atliekami įrenginių apžiūros ir remontas, naudojamos nesaugios darbo priemonės; darbuotojai neaprūpinami asmeninėmis apsaugos priemonėmis atsižvelgiant į darbo vietoje esančias rizikas, naudojami pasenę, morališkai susidėvėję darbo įrenginiai.

Medienos  ir medinių gaminių pramonės įmonėse apie 40 proc. patyrė traumas dėl veikiančio įrenginio poveikio, apie 11 proc. traumavo lekiantys ruošiniai, skeveldros, atliekos. Dažniausiai nelaimingi atsitikimai įvyko dėl tokių pažeidimų, kaip: išilginio pjovimo staklės eksploatuojamos be skėtimo peilių; pjovimo įrankiai neapsaugoti apsaugomis; medienos apdirbimo staklės neturi stabdymo mechanizmų; obliavimo grupės staklėse nėra atbulinio išmetimo apsaugos įtaisų; naudojami savadarbiai medienos apdirbimo įrenginiai, neatitinkantys saugos reikalavimų; darbuotojai neapmokomi darbui su staklėmis, neinformuojami apie darbo vietoje esančias rizikas; nesilaikoma staklių gamintojo techninėje dokumentacijoje nurodytų reikalavimų arba staklės eksploatuojamos be gamintojo dokumentacijos.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (4258 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Nelaimingi atsitikimai įvykstantys nesilaikant darbo saugos taisyklių, jų tyrimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Nelaimingi atsitikimai įvykstantys nesilaikant darbo saugos taisyklių, jų tyrimas. (2014 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelaimingi-atsitikimai-ivykstantys-nesilaikant-darbo-saugos-taisykliu-ju-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 05:29
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo