Nelaimingi atsitikimai, jų tyrimas


Darbo tikslas: išanalizuoti nelaimingų atsitikimų darbe ir darbuotojų draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. Darbo uždaviniai. Kas yra nelaimingas atsitikimas. Nelaimingi atsitikimai darbe ir jų klasifikacija. Lengvių, sunkių ir mirtinių nelaimingo atsitikimo tyrimas. Nelaimingos atsitikimas “lietuvos draudimas”. Santauka. Įvadas. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingi atsitikimai darbe ir jų klasifikacija. Lengvo nelaimingo atsitikimo tyrimas. Sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų tyrimas. Nelaimingos atsitikimas “lietuvos draudimas”. Draudžiamieji įvykiai ir draudimo variantai. Nedraudžiamieji įvykiai. Draudimo išmokos nemokėjimo ir mažinimo atvejai. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas: išanalizuoti nevisoms įmonėms privaloma vienoda nelaimingų atsitikimų darbe, profesinių ligų tyrimo tvarka. Bendrą nelaimingų atsitikimų darbe ir pakeliui į darbą ar iš darbo tyrimo ar apskaitos tvarką, nustato nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatai (toliau – nuostatai), patvirtinti Lietuvos respublikos vyriausybės  2004 09 02 nutarimu nr. 1118  ir Lietuvos respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos (dss) įstatymas.

Lietuvos respublikoje nuo pat nepriklausomybės atkūrimo kuriama teisės aktų sistema, kuri garantuotų kiekvieno žmogaus teisę turėti tinkamas,europos sąjungos direktyvųdarbuotojų sauga ir sveikata kiekvienoje įmonėje užima didelę svarbą, o tai yra visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ir planuojamos visuose įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos ar ji būtų kiek įmanoma sumažinta. Sveiki specialistai ir kvalifikuoti darbuotojai turi didesnę galimybę kurti gerovę. Šiuo metu nelaimingi atsitikimai įmonėse ypač aktuali problema. Pastebėta, kad nelaimingų atsitikimų darbe vis daugėja.

šiuo metu visose įmonėse vyksta darbo saugos apmokymai, juose supažindinimą su darbo priemonėmis, mašinomis ir jų naudojimu. Jie reikalingi tam, kad kiekvienas darbuotojas savo darbo vietoje galėtu įvertinti darbo rizika, ir kad žinotu kaip jos išvengti.

Rizikos vertinimo tikslas – nustatyti darbuotojų traumos dėl kenksmingo ir/ar pavojingo darbo aplinkos veiksnio, pakenkimo tikimybę. Įvertinant darbo vietos, darbo priemonių, sąlygų, darbo poilsio režimo atitikimą, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuvisoms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms privaloma vienoda nelaimingų atsitikimų darbe, profesinių ligų tyrimo ir apskaitos tvarka. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų tyrimo bei apskaitos nuostatus tvirtina vyriausybė.

Nelaimingas atsitikimas darbe- įvykis darbe, įskaitant eismo įvykį darbo laikų, nustatyta tvarka ištirtas ir pripažintas nelaimingu atsitikimu darbe, kurio padalinys- darbuotojo trauma. Nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą ar iš darbo- įvykis, įskaitant eismo įvykį, darbuotojui vykstant į darbą ar iš darbo, įvykęs darbuotojo darbo dienomis kelyje tarp darbovietės ir a) gyvenamosios vietos; b) vietos ne įmonės teritorijoje, kur darbuotojas gali būti pertraukos pailsėti ir pavalgyti metu; c) ne darbovietėje esančios vietos, kurioje darbuotojui išmokamas darbo užmokestis.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (4790 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jelena
  • Nelaimingi atsitikimai, jų tyrimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Nelaimingi atsitikimai, jų tyrimas. (2011 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelaimingi-atsitikimai-ju-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 06:43
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo