Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas Lietuvos respublikoje


Įvadas. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinės ligos socialinis draudimas. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo išmokos įtaka valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui. Lietuvos ir Latvijos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų soc. Draudimo panašumai ir skirtumai bei palyginimas. Rekomendacijos dėl atskiro mokesčio ar socialinio draudimo taikymo Lietuvos Respublikoje. Išvados. Šaltiniai.

Latvijoje nelaimingo atsitikimo atveju atitinkami fondai išmoka pašalpas tik nuo vienuoliktos dienos (pirmas dešimt dienų moka darbdavys),Lietuvoje – nuo pirmos dienos ir tik fondai.

Latvijoje nedarbingumo pašalpa mokama, jei nedarbingumas sumažėja ne mažiau 25% (Lietuvoje ne mažiau 20%).

laipsnį ir vidutinį bazinį darbo užmokestį, Lietuvoje pagal netekto darbingumo laipsnį, kompensavimo koeficientą ir mokėjimo mėnesį galiojančių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų.

Beveik visos Lietuvos ir Latvijos šio soc. draudimo nuostatos yra iš esmės beveik tos pačios. Tiesa, Lietuvoje asmeniui reikia mažiau laiko iki kada turės teisę gauti išmoką (3 mėn.), Latvijoje žmogus turės laukti netgi 12 kartų ilgiau (3 m.). Latvijoje laidojimo išmoka duoda šansą šeimos nariams palaidoti savo maitintoją (tai ypatingai svarbu, jei šeima neturi daug pajamų), o Lietuvoje, nors ir konpensacija mirus maitintojui yra, bet jį palaidoti jau reikia iš savo lėšų. Panašiai yra iš su konpensacijoms, skirta papildomoms išlaidoms, Latvija jas suteikia, o Lietuvoje, bent jau iš rastų duomenų, tokių nėra. Lietuvoje visas šio draudimo išmokos išmoka fondai, o Latvijoje dalį atsakomybės (nors ir nedidelę) prisiima ir darbdaviai.

Lietuvos Respublikoje socialinis draudimas yra viena iš svarbiausių socialinės apsaugos sistemos dalių. Po dvidešimties Sodros veiklos metų Lietuva atitinka Europos Sąjungos reikalavumus. Tačiau, kad draudimas būtų taikomas dar efektyviau būtų galima rekomenduoti keletą pakeitimų.

Valstybinio socialinio draudimo sistema, paremta kartų solidarumo einamojo finansavimo principu, kai surinktos įmokos tuoj pat išdalinamos. Todėl ji labai tampriai susijusi ir priklauso nuo šalies ekonomikos potencialo. Šiuo atveju reikėtų, kad socialinis draudimas nebūtų smarkiai priklausomas nuo šalies ekonomikos, reiktų padidintą socialinio draudimo mokestį imti iš didelių įmonių, o mažesnėms įmonėms mokestį sumažinti arba palikti tą patį.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1644 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas Lietuvos respublikoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas Lietuvos respublikoje. (2014 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelaimingu-atsitikimu-darbe-ir-profesiniu-ligu-socialinis-draudimas-lietuvos-respublikoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 13:22
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!