Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimas ir išvadų parengimas


Įvadas. Nelaimingi atsitikimai darbe jų klasifikacija. Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimas. Nelaimingų atsitikimų darbe registravimas, apskaita, analizė ir tyrimo dokumentų saugojimas. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Darbo tema. Nuo senų laikų žmonės suprato, kad ne tik reikia gerai atlikti tam tikrą darbą, bet taip pat reikia saugotis pačiam nuo sužeidimų, traumų ar net nuo pavojaus gyvybei. Vystantis pasauliui, keitėsi daugybė dalykų, tobulėjo žmonių įgudžiai ir naudojamos technologijos.Atsirado ir saugumo taisyklės, kurių dirbdami privalo laikytis darbuotojai. Tačiau net ir laikantis taisyklių atsitinka nelaimingų atsitimikų, o norint rasti teisybe, kas kaltas del nelaimingo atsitikimo, yra vykdomi nelaimingų atsitikimų tyrimai. Na o ištyrius nelaimingą atsitikimą dėl kurio darbuotojas galėjo prarasti darbingumą ar mirti yra pateikiamos išvados.

Temos aktualumas. Mūsų ištobulėjusiame pasaulyje, yra labai daug sudėtingų ir pavojinų darbų, kurių metu neretai žmonės gauna traumas , susižaloja ar net gi miršta. Todėl neretai tenka atlikti tyrimus ir išsiaiškinti, kad dėl nelaimingo atsitikimo kaltas, darbdavys nesudaręs saugių darbo sąlygų ar darbuotojas nesilaikęs saugos taisyklių.Tam tikslui yra nustatytos taisyklės kaip tinkamai atlikti tyrimą ir išvadų parengimą

Darbo tikslas. Nustatyti nelaimingų atsitikimų klasifikavimą, kaip yra atliekamas nelaimingų atsitikimų tyrimas bei kaip jie yra registruojam ir saugomi dokumentai.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti nelaimingų atsitikimų klasifikavimą;

Ištirti kaip yra atliekamas nelaimingų atsitikimų tyrimas;

Nustatyti kaip yra registruojami ir saugomi nelaimingų atsitikimų dokumentai.

Grupinius-nukenčia keletas ar grupė žmonių.

Nelaimingi atsitikimai, kurių metu žuvo ar nukentėjo trys ir daugiau žmonių yra tyriami valstybinės darbo inspekcijos komisijos, kuriai pirmininkauja vyriausias valstybinės darbo inspekcijos inspektorius. Į komisijos sudėtį įeina šios komisijos pavaduotojas, terotorinio valstybines darbo inspekcijos padalinio, kuriame įvyko nelaimė vedėjas, du padalinio darbo inspektoriai, reikiami ekspertai, darbdavio atstovas. Tyrimo trukmę nustato pati komisija savo sprendimu tam tikram apibrėžtam laikui.

Sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų – 75 metus.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2243 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimas ir išvadų parengimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimas ir išvadų parengimas. (2015 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelaimingu-atsitikimu-darbe-tyrimas-ir-isvadu-parengimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 07:28
×