Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo, registravimo ir apskaitos tvarka, tyrimo aktai ir pranešimai


Anotacija. Įvadas. Bendrosios nelaimingų atsitikimų darbe nuostatos ir aktai. Pranešimai apie nelaimingus atsitikimus darbe. Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimas. Nelaimingų atsitikimų darbe registravimas ir apskaita. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dažniausiai darbe jaučiamės saugūs ir manome, kad nieko pavojinga įvykti negali. Deja, net moderniausiose firmose ir įmonėse nutinka įvairių nelaimingų atsitikimų. Lietuvoje 2011m.-2013m. užfiksuoti 489 nelaimingi atsitikimai darbe, iš kurių 351 atvejai buvo sunkūs, o 138 net mirtini. Daugiausia nelaimingų atsitikimų įvyko žemės ūkio, statybos, apdirbamosios pramonės, prekybos, bei miškininkystės srityse. Rizikos veiksniai sukeliantys nelaimingus atsitikimus gali būti fiziniai (pvz.: elektros srovės poveikis) ar cheminiai (pvz.: kontaktas su kenksmingomis medžiagomis). Iki 70proc. priežasčių nulemiančių nelaimingus atsitikimus yra organizacinės: neefektyvi kontrolė, darbuotojų neinstruktavimas, neteisingas darbų organizavimas bei saugos priemonių stoka.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1478 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksas
  • Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo, registravimo ir apskaitos tvarka, tyrimo aktai ir pranešimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo, registravimo ir apskaitos tvarka, tyrimo aktai ir pranešimai. (2013 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelaimingu-atsitikimu-darbe-tyrimo-registravimo-ir-apskaitos-tvarka-tyrimo-aktai-ir-pranesimai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 07:33
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!