Nelė Mazalaitė


Mazalaite miestas kurio nera. Nele mazalaite kuriniai.

Kauno įstaigų tarnautojai „ligi kaulų smegenų romantikei", nuotaikos poetiškumas buvo svarbiausias tiek atskiros frazės ritmo, tiek visos kūrinio struktūros kamertonas. Eigulio duktė, vienos novelės herojė, visur regi pasaką: rugys keliasi iš mirusiųjų, o po lazdynu renkasi giriniai. Kitos novelės herojė, paprasta mergaitė, sako draugui: „tu linguoji kaip mėlynžiedė rugiuose".

Kauno įstaigų tarnautojai ligi kaulų smegenų romantikei , nuotaikos poetiškumas buvo svarbiausias tiek atskiros frazės ritmo, tiek visos kūrinio struktūros kamertonas. Kitos novelės herojė, paprasta mergaitė, sako draugui: tu linguoji kaip mėlynžiedė rugiuose .

Novelių knygose miestas, kurio nėra (1939), pajūrio moterys (1939), karaliaus ugnys (1942) erotinis jausmas, išsiveržiantis iš pasąmonės, autorės poetizuojamas kaip būties pilnatvė, žmogaus vidinio grožio ir kūrybiškumo premisa. Vaizduodama miestelio tarnautojų, kaimo mokytojų, inžinierių dukrų ar žmonų meile, perkeltą į vienišos miško sodybos ar aristokratinę dvaro aplinką, n. Mazalaitė praskleidė turtingą moters išgyvenimų skalę. Besimylintys herojai buvo hamsuniški: vyrai aukšti, santūrūs; moterys ilgisi kažko negalimo , jos išdidžios - pačios renkasi sau mylimuosius. Bet n.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (308 žodžiai)
  • Nelė Mazalaitė
    10 - 2 balsai (-ų)
Nelė Mazalaitė. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/nele-mazalaite.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:13
×