Nelegali migracija


Įvadas. Legalios ir nelegalios migracijos teoriniai aspektai. Migracijos samprata ir rūšys. Savanoriška migracija. Priverstinė migracija. Nelegalios migracijos‘‘ ir ,,nelegalaus migranto‘‘ samprata. Problemos, kurias sukelia nelegali migracija ir mobilumas. Nelegalios migracijos teigiama reikšmė. Nelegalios migracijos problema Lietuvoje. Nelegali migracija į ir per Lietuvą. Nelegali migracija iš Lietuvos. Pastangos kontroliuoti nelegalios migracijos procesus. Tarptautinės pastangos. Lietuvos pastangos. Nelegalios migracijos bei mobilumo problemų sprendimo galimybės. Išvados. Naudoti šaltiniai.


Lietuvos Respublikos reikalų ministerijos interniatiniame puslapyje (2015) pateikiama, kad migracija gali būti savanoriška ar priverstinė.

Priverstinė migracija, tai kai žmonės dėl socialinių ar ekonominių nelaimių keliasi iš savo gyvenamosios vietos į kitą, kadangi neturi kito pasirinkimo. Dažniausiai tai būna iš trečiųjų, mažiau išsivysčiusių valstybių, kuriose pažeidinėjamos žmogaus teisės, vyrauja politinė priespauda. Asmenims iš minėtų šalių, retai suteikiamos galimybės teisėtu būdu atvykti į Šengeno erdvė, dėl Šengeno sienų kodekse numatytų reikalavimų neatitikimo.

Nelegalios migracijos atsiradimas Lietuvoje siejamas su Sovietų Sąjungos suirimu. Sovietų sąjunga buvo izoliuota nuo išorinio pasaulio „Geležine uždaga“, todėl sovietmečiu bet kokia migracija Lietuvoje ar kitose Sovietų sąjungos šalyse buvo neįmanoma. (Kuksaitė A. Europos Sąjungos išorinių sienų apsaugos teisinio reguliavimo ypatumai: daktaro disertacija, socialiniai mokslai, teisė (01 S) // MRU, Vilnius, 2009. p. 75.)

Nelegalios migracijos srautai Lietuvoje ypač buvo pastebimi po Sovietų sąjungos griuties, kuomet sugriuvus „Geležiniai uždangai“ atsivėrė sienos.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2652 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arune
  • Nelegali migracija
    10 - 2 balsai (-ų)
Nelegali migracija. (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelegali-migracija.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 06:20
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!