Nelegalus darbas. Kovos su nelegaliu darbu priemonės ir jų veiksmingumo analizė


Nelegalaus darbo samprata. Nelegalus darbas kursiniai. Nelegalus darbas referatas. Lr nelegalaus darbo draudimo įstatymo projekto analizė ir išvados. Nelegalaus darbo tikrinimas. Teisinis nelegalaus darbo metodas. Nelegalaus darbo draudimo įstatymas aktuali redakcija. Nelegalius darbai. Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projekto analizė. Nelegalaus darbo priežastys.

Kursinis darbas apie nelegalų darbą ir priemones, naudojamas kovoje su juo. Įvertintas 8 balais. Kovoje su nelegaliu darbu naudojamos priemonės. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Nelegalaus darbo tikrinimo inspektorių grupės. Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projektas. Kova su nelegaliu darbu europos sąjungoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pastaraisiais metais užfiksuojama vis daugiau nelegalaus darbo atvejų. Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, nelegalus darbas dažniausiai yra paplitęs „mobiliuose“ darbuose: statybose, medžio apdirbimo įmonės, aptarnavimo sferoje.

Kovodama su šiais reiškiniais, Vyriausybė griebiasi visokiausių kontrolės metodų ir prevencinių priemonių.

Savo darbe pabandžiau trumpai aptarti nelegalaus darbo sampratą ir priežastis, supažindinti su kovos priemonėmis prieš nelegalų darbą, kaip Lietuvoje, taip ir užsienio šalyse.

Darbo tikslas yra išanalizuoti kovos su nelegaliu darbu veiksmingumą, taip pat buvo iškelti šie uždaviniai:

1. aptarti visas įmanomas kovos su nelegaliu darbu priemones;

2. panagrinėti kovos su nelegaliu darbu priemones Europos Sąjungoje;

3. išanalizuoti šių priemonių veiksmingumą bei panagrinėti jų svarbą.

Darbe naudojami metodai: teisės aktų ir kitos medžiagoje pateiktos informacijos analizė, susijusių aspektų palyginimas.

Darbo tema yra ypač aktuali šiuo metu, kai valstybėje klesti nelegalus darbas, ieškoma naujų priemonių kovoti su šiuo reiškiniu, o Seime yra svarstomas ir tobulinamas Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projektas, kurį galima pavadinti nauja mėginimo kovoti su nelegaliu darbu priemone, kas yra gerai, tačiau yra galimybė, kad naujojo įstatymo projekte numatytas teisinis reglamentavimas ir papildomos pareigos gali dar labiau apsunkinti darbdavių padėtį, tačiau nebūtinai duos laukiamų rezultatų.

Rašant darbą buvo nagrinėjami tokie teisės aktai kaip Lietuvos Respublikos Darbo kodeksas, Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, Baudžiamasis kodeksas, tam tikri Lietuvos Respublikos nutarimai, minėtasis Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projektas, taip pat naudotasi Valstybinės darbo inspekcijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kt. internetiniuose tinklalapiuose pateikta informacija bei specialiąja literatūra.

Taip pat buvo susidūrta su sunkumais – trūko literatūros ir šaltinių, internetiniuose tiklalapiuose pateikta labai nedaug informacijos. Informacija nėra iki galo išsami ir dažnai kartojasi įvairiuose internetiniuose straipsniuose, todėl buvo susidūrta su sunkumais išsamiai aprašant visus kovos su nelegaliu darbu aspektus.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 69 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (5597 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramina
  • Nelegalus darbas. Kovos su nelegaliu darbu priemonės ir jų veiksmingumo analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Nelegalus darbas. Kovos su nelegaliu darbu priemonės ir jų veiksmingumo analizė. (2012 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelegalus-darbas-kovos-su-nelegaliu-darbu-priemones-ir-ju-veiksmingumo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 17:03
×