Nelson Rolihlahla Mandela


Nelson Rolihlahla Mandela. Jaunystė. Išsimokslinimas. Prisijungimas prie Nacionalinio Afrikos kongreso. Metai kalėjimo. Rinkimai. Gyvenimas po 1999 m.

Jauname N.Mandelos amžiuje buvo mažai faktų, kad jis galėtų tapti plačiai žinomu nepriklausomybės lyderiu ir savo šalies prezidentu. Jis gimė mažame Qunu kaime, kuriame buvo tik pėsčiųjų keliai. Vanduo buvo geriamas iš šaltinių ir upelių, o maistas gaminamas lauke. Šeima gyveno skurdžiai ir galėjo sau leisti valgyti kukurūzus, sorgas, moliūgus, ir pupas.Rolihlahla tėvo draugas pasiūlė tapti Metodistų bažnyčios nariu ir tai leido jam pirmam šeimoje lankyti mokyklą. Dėl tuo metu buvusios tradicijos Rolihlahla vardas buvo pakeistas į labiau britišką – Nelsono.

Tėvas mirė nuo plaučių vėžio, kai Nelsonui buvo tik devyni metai. Po tėvo mirties sūnaus gyvenimas pasikeitė drastiškai. Jį įsivaikino pasiturintis Jongintaba Dalindyebo, kuris užėmė gana aukštas pareigas. Šis gestas buvo padėka Nelsono tėvui, kuris prieš kelis metus buvo rekomendavęs Jongintaba Dalindyebo į aukštas pareigas. Su naujaisiais įtėviais persikėlė gyventi į Thembulandą. Gyvenimas naujoje šeimoje suteikė galimybę mokytis anglų kalbos, istorijos, geografijos.

  • Microsoft Word 488 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (1604 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Nelson Rolihlahla Mandela
    10 - 4 balsai (-ų)
Nelson Rolihlahla Mandela. (2014 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelson-rolihlahla-mandela.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:01
×