Nelsonas Mandela


Nelsonas mandela. Nelsonas Rolihlahla Mandela - Pietų Afrikos respublikos politikas. Kovodamas už juodųjų teises dažnai prisidėdavo prie sabotažo atvejų. N. Mandelos Jaunystė. Jauname N. Mandelos amžiuje buvo mažai faktų. Rolihlahla tėvo draugas. Išsilavinimas. Bųsimas Pietų Afrikos prezidentas mokėsi Wesleyan mission mokykloje Clarkebury Boarding institute ir Wesleyan kolegijoje. Prisijungimas prie nak. Grįžusiam namo N. Mandelai buvo pranešta staigmena. Metai kalėjmo. Iki 1961 m. Nelsonas Mandela tikėjo nesmurtiniais protestais. Vis dar kalėjme. 1982 m. N. Mandela ir kiti NAK lyderiai buvo perkelti į Pollsmooro kalėjimą. Rinkimai. Galiausiai derybų rezultatas buvo 1994 m. Gyvenimas po 1999m. Savo prezidentavimą užbaigė. Nelsonas Mandela mirė 2013 metais nuo plaučių ligos. Keli faktai apie nelsoną mandelą. Domėjosi boksu Pats N. Mandela pasakojo, kad boksas jį domino ne smurtu. Jis buvo JAV įtariamųjų teroristų sąraše iki 2008 metų. Jis turėjo savo teisės firmą. Naudojausi biografas. lt 15min. lt vikipedia.

Savo prezidentavimą užbaigė 1999 m., kai per visuotinius rinkimus buvo išrinktas naujasis prezidentas. Jau nebūdamas prezidentus įkūrė „Mandelos Fondą“, kuris rūpinosi, kad būtų statomos mokyklos ir klinikos Pietų Afrikos kaimiškuose rajonuose. Tarpininkavo Burundžio pilietiniame kare. Išleido keletą knygų, kuriose aprašė kelią į laisvę. Būdamas garbaus amžiaus susirgo prostatos vėžiu. Sulaukęs 85 m. oficialiai pranešė, kad pasitraukia iš visuomeninio gyvenimo ir sugrįžo į gimtąjį Qunu kaimą.2007 m. liepos mėnesį N.Mandela sukvietė grupę pasaulio lyderių, tokiu kaip Graca Machel, Desmond Tutu, Kofi Annan, Ela Bhatt, Gro Harlem Brundtland, Jimmy Carter, Li Zhaoxing, Mary Robinson ir Muhammad Yunus. Ši lyderių grupę turėjo atkreipti esamų lyderių dėmesį į egzistuojančias problemas visame žemės pusrutulyje ir padėti surasti sprendimus. Ši grupė buvo pavadinta „Vyresnieji“ ir dirbo besirūpindami žmogaus teisėmis, taika, demokratija, moterų lygybę ir kitais aktualiais klausimais. Mandela buvo vedęs tris kartus: Evelyn Ntoko Mase nuo iki 1944-1957, jie susilaukė keturių vaikų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1433 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (1657 žodžiai)
  • Skaiste
  • Nelsonas Mandela
    10 - 8 balsai (-ų)
Nelsonas Mandela. (2014 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelsonas-mandela.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:35
×