Nelytinis ir lytinis dauginimasis


Nelytinis dauginimasis. Gyvunu dauginimasis. Nelytinio dauginimosi budai. Gyvunu dauginimosi budai. Lytinis ir nelytinis dauginimasis. Žuvų dauginimasis. Lytinio dauginimosi budai. Kuo skiriasi lytinis ir nelytinis dauginimasis. Kuo skiriasi lytinis dauginimasis nuo nelytinio. Gyvunu lytinis dauginimasis.

Du esminiai dauginimosi modeliai – nelytinis ir lytinis. Du esminiai dauginimosi modeliai – nelytinis ir lytinis. Dauginantis nelytiškai, yra tik vienas tėvas, o dauginantis lytiškai – du tėvai. Ilgai buvo tikima, kad tarp žinduolių nelytinis dauginimasis yra neimanomas, tačiau skaitiniose aprašoma, kaip buvo klonuotas žinduolis. Gyvūnai dauginasi įvairiai ir kai kurie jų derina nelytini ir lytini dauginimąsi. Duobagyviai, pvz. ,. Hidros, dauginasi pumpuruodami. Pumpuruojant naujos individas atsiranda kaip tėvinio organizmo išauga. Kiti duodagyviai turi dvi diploidines kartas. Obelia – tai hidra panašių polipų kolonija. Polopo stadijos duobagyviai yra sėslūs ir pumpuravimo būdu gamina diploidinius meduzoidus. Daug plokšciųjų kirmėlių gali dalytis pusiau ir iš kiekvienos pusės regeneruoja vienas individas. Regeneracijos lydimą fregmentaciją taip pat matome pinčių ir dygeuodžių tarpe. Jūrų žvaigždė supjaustita į gabalus nežuva – iš kiekvieno gabalo išauga naujas gyvūnas.

Duobagyviai, pvz. Hidros, dauginasi pumpuruodami.

Lytinio dauginimosi metu paprastai vieno iš tėvų kiaušialąstė apvaisina kito spermotozoidas. Netgi tarp sliekų, sliekai yra hermofroditai – kiekviename slieke yra ir vyriškieji, ir moteriškieji lytiniai organai. Vyksta kryzminis apvaisinimas. Todel palikuonių genų rinkinys skiriasi nuo abiejų tėvų. Taip pat vyksta pakaitinis hermafroditizmas ir lyties pakeitimas. Kai kurioms koralinių rifų žuvų rūšims būdingi haremai, kurios sudaro vienas patinas ir krlios pateles. Jai patinas žūva, jo pavirsta diažiausia patele.

Kiaušinius dedantieji, gyvūnai kurių embrionas vystosi motinos padėtame kiaušinyje. Kartais, pvz. , paukščių, vyriškosios ir moteriškos lytinės ląstelės susijungia patelės kūne( vidinis apvaisinimas), ir kiaušinyje, kai šis padedamas, jau būna embrionas. Yra du pagrindiniai tipai. Daugumos kiaušinius dedančių sausumos gyvūnų, pvz. , paukščių ir daugelio roplių, taip pat kaikurių vandens gyvūnų, pvz. , ryklių, kiaušiniai būna su išoriniais dangalais.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (378 žodžiai)
  • Drąsutis
  • Nelytinis ir lytinis dauginimasis
    10 - 1 balsai (-ų)
Nelytinis ir lytinis dauginimasis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nelytinis-ir-lytinis-dauginimasis.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 06:47
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo