Nematerialaus skatinimo būdų organizacijoje analizė


Įvadas. Teorinė dalis. Pagrindiniai apibrėžimai. Nematerialaus skatinimo metodai organizacijoje. Išvados. Literatūra.

Šiandien kiekviena organizacija negali egzistuoti tik iš materialaus turto, nes kolkas tos organizacijos yra valdomos būtent žmonių, o ne užprogramuotų robotų. Sekmingam egzistavimui konkurencingoje aplinkoje, tikslų siekimui ir tolimesnei organizacijos plėtrai bei augimui tiesioginę įtaka turi jos darbuotojai ir vadovai. Kad visko to pasiekti, antrieji turi motyvuoti pirmuosius. O vienas iš motyvavimo būdų yra skatinimas. Dėja, šiuolaikinėje aplinkoje labai sunku skatinti darbuotojus tik materialiai. Todėl ypač aktualūs yra nematerialaus skatinimo būdai.

Temos objektas: Organizacijos nematerialūs skatinimo būdai.

Tikslai: Sužinoti, kaip galima skatinti darbuotojus minimaliom arba nulinėm sanaudom.

Siekiant efektyvios veiklos kiekvienai organizacijai būtina aiškiai iškelti tikslus, racionaliai paskirstyti valdymo funkcijas. Tai būtina, bet nepakankama sąlyga iškeltiems tikslams įgyvendinti, efektyviai veiklai garantuoti. Tam reikia, kad darbuotojai būtų pakiliai nusiteikę, iniciatyvūs ir siektų vis geresnių darbo rezultatų. O tų rezultatų jie sieks tik tada, kai bus tikri, kad darbovietėje galės patenkinti savo poreikius.

Svarbiausias organizacijos komponentas – darbuotojai. Tačiau, visi jie labai skirtingi: vieni dirba su entuziazmu, kiti tik vaidina darbą. Tam, kad suprasti šį skirtumą, reikia išmanyti žmogaus motyvaciją, o nematerialus skatinimas yra paremtas būtent ja (šios savokos yra sinonimai, kurie atsirado dėl skirtingo vertimo iš užsienio šaltinių).Motyvacija – plataus turinio reiškinys, kuris apibūdinamas skirtingai. Dažniausi motyvacijos apibrėžimai:

Tai vienas iš veiksnių, lemiančių gerus darbuotojų veiklos rezultatus;

Tai žmogaus suinteresuotumas pasiekti geresnių veiklos rezultatų.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 185 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1402 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jevgenijus
  • Nematerialaus skatinimo būdų organizacijoje analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Nematerialaus skatinimo būdų organizacijoje analizė. (2015 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/nematerialaus-skatinimo-budu-organizacijoje-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 23:00
×