Nematomos medžiagų dalelės


Nematomos medžiagų dalelės. Molekulė. Molekulė - mažiausia medžiagos dalelė, turinti esmines tos medžiagos chemines savybes. Anglies dioksidas. Anglies dioksidas. Atomai. Atomas – tai dalelė mažesnė už molekulę. Vandenilis. Vandenilis – sudedamoji. Deguonis. Deguonis yra žmogui gyvybiškai reikalingos dujos. Medžiagų būviai. Medžiagų būviai yra trys Skystasis. Vanduo tirpina medžiagas. Vanduo yra vadinamas. Oras – dujų mišinys. Oras – tai. Medžiagų kitimai. Keičiantis vandens būsenoms, jo molekulės nesikeičia. Medžiagų įvairovė. Kartais skirtingos medžiagos susideda iš tokių pačių atomų. Atomai yra baisūs. Kaip tariant ,baisiai smulkūs.

Atomas – tai dalelė mažesnė už molekulę . Iš dviejų atomų ir daugiau susidaro molekulė .

Medžiagų būviai yra trys : Skystasis . Kietasis . Dujinis . Skystajame būvyje vandens dalelės yra toliau viena nuo kitos, todėl juda laisviau, teka iš vieno indo į kitą, bet jų negalime suspausti . Kietajame būvyje vanduo virsta į ledą (+4Co). Kietųjų kūnų dalelės yra prigludusios viena prie kitos, todėl spaudžiant ledą jo formos pakeisti negalime. Dujiniame būvyje kai vanduo užverda iki + 100Co jis virsta garais. Todėl dujines daleles galime spausti ,nes jos pasklinda po visą indą .

Vanduo yra vadinamas tirpikliu , nes jis labai gerai ištirpina medžiagas. Medžiaga kuri tirpinama vadinama – tirpiniu . Kai vandenyje ištirpsta cukrus ar kt.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 675 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (349 žodžiai)
  • Kornelija
  • Nematomos medžiagų dalelės
    10 - 2 balsai (-ų)
Nematomos medžiagų dalelės. (2014 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/nematomos-medziagu-daleles.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:07
×