Nemedikamentinis arterinės hipertenzijos gydymas


Hipertenzijos gydymas liaudies medicina. Hipertenzija gydymas. Arterines hipertenzijos nemedikamentinis gydymas. Nemedikamentinis hipertenzijos gydymas. Hipertenzijos reabilitacija. Hipertenzija-liaudies medicina. Hipertenzija reabilitacija. Pratimai nuo hipertenzijos. Hipertenzijai slaugos problema. Pv nemedikamentinis gydymas.

Medicinos skaidrės. Aks kontrolės būdai. Rizikos veiksnių korekcija. Dash. Dienos planas. Kalio vartojimo didinimas. Druska. Estimated effects on hypertension, cvd and related costs if dietary salt reduced. Druska ir kitos sveikatos problemos. The salt you eat comes from processed foods. Fizinis aktyvumas. Apibendrinimas. Literatūra.


Aks sumažinti galima pakeitus bent vieną iš rizikos veiksnių, tačiau geriausio rezultato pasiekiama pakeitus visus rizikos veiksnius vienu metu.

Nutukimas didina hipertenzijos atsiradimo riziką, nes simpatinis aktyvumas nutukusių žmonių yra didesnis, o tai skatina vazokonstrikciją ir renino gamybą inkstuose. Be to, nutukimas sukelia ir kitus sutrikimus dislipidemiją, gliukozės toleravimo sutrikimą, kurie didina sergančių pirmine ah pacientų širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Sumažinus kūno masę sumažėja ne tik aks,bet ir širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Druskos vartojimas turi įtakos aks dydžiui, ypač vyresniems žmonėms, kurių aldosterono ir renino santykis yra didesnis. Vartojant mažiau druskos aks mažėja.

Tarp alkoholio vartojimo ir kraujospūdžio yra teigiama tiesinė priklausomybė – vienoda tiek vyrams, tiek moterims. Mažesnis alkoholio kiekis padeda mažinti ne tik aks, bet ir kūno masę.

Aerobiniai fiziniai pratimai, trunkantys 30–45 min. Kasdien, mažina aks bei širdies ir kraujagyslių ligų riziką. “

 

  • Medicina Skaidrės
  • 2012 m.
  • Viktorija
  • 23 puslapiai
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 3133 KB
  • Nemedikamentinis arterinės hipertenzijos gydymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Nemedikamentinis arterinės hipertenzijos gydymas. (2012 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/nemedikamentinis-arterines-hipertenzijos-gydymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:08