Nemetalai referatas


Inertiniu duju panaudojimas. Inertines dujos panaudojimas. Inertines dujos. Inertinės dujos paplitimas. Inertiniu duju paplitimas. Inertiniu duju gavimas. Via grupes elementai. Referatas apie nemetalus. Inertiniu duju chemines savybes. Nematalai.

Nemetalai. Inertinės dujos. Paplitimas gamtoje. Fizikinės savybės. Gavimas. Cheminės savybės. Panaudojimas. Pratimai ir uždaviniai. Vandenilis. Vii a grupės elementai – halogenai. Svarbiausi halogenų junginiai. Vandeniliniai junginiai. Deguoniniai junginiai. Jonų atpažinimas. Pratimai ir uždaviniai. Via grupės elementai. Deguonis. Siera. Sieros (vi) oksidas. Va grupės elementai azotas. Azoto rūgštis. Fosforas. Trąšos. Iv a grupės elementai anglis. Silicis.

Šios dujos yra VIII A grupės elementai. Jų molekulės vienatomės. Išorinio lygmens elektronų konfigūracija s2p6, išskyrus He – 1s2.

Paplitimas gamtoje. Ore yra 0,934( argono, 0,00182( neono, 0,000542( helio, 0,000114( kriptono ir 0,0000087( ksenono. Helio yra ir kai kurių gamtinių dujų sudėtyje. Labai daug helio yra Saulėje. Šis elementas pirma ir buvo atrastas Saulėje, tyrinėjant jos spektrą. Helis yra antras elementas pagal paplitimą Visatoje.

Fizikinės savybės. Visos inertinės dujos yra bespalvės, labai mažai tirpsta vandenyje, praleidžia elektros srovę, tuo pačiu ima švytėti: helis – geltonai, neonas – raudonai, argonas – mėlynai, kriptonas – žalsvai violetine spalva ksenonas – violetine spalva, radonas – baltai. Skystas helis pasižymi supertakumu. Radonas yra radioaktyvus.

Gavimas. Gaunamos iš oro, panaudojant fizikinius metodus (distiliuojant suskystintą orą).

Cheminės savybės. Kol kas pavyko gauti tik ksenono ir kriptono junginius (XePtF6, KrF2 ir pan.).

Panaudojimas. Heliu užpildomi dirižabliai, mišiniu su deguonimi – giluminių akvalangų balionai, skystas helis yra pats šalčiausias skystis (-271º C), todėl naudojamas įvairiems tyrinėjimams. Neonu ir argonu užpildyti vamzdeliai naudojami reklaminiams apšvietimams. Argonas naudojamas inertinei aplinkai sukurti metalurginiuose ir cheminiuose procesuose. Radonas – spindulinei vėžio terapijai.

Galima palyginti bet kokių dujų molines mases. Jei D reikšmė didesnė už vienetą, dujos tiek kartų yra sunkesnės už orą ar kitas dujas, bet jei D reikšmė mažesnė už vienetą, gautas dydis jau neparodo kartų skaičiaus ir reikėtų palyginamąsias dujas sukeisti vietomis.

1. Inertinių dujų virimo temperatūros yra tokios: He - -271º C, Ne - -249º C, Ar - -189º C, Kr - - 157º C, Xe - - 112º C, Rn - - 71º C. Pagal šiuos duomenis nubrėžkite inertinių dujų virimo temperatūrų priklausomybės nuo masės skaičiaus grafiką. Padarykite išvadą apie šią priklausomybę.

2. Paskaičiuokite, kiek kartų inertinės dujos yra lengvesnės ar sunkesnės už orą.

3. Koks tūris argono yra 1 m3 oro? Kokia bus šių dujų masė?

4. Parašykite neono ir kriptono išorinio lygmens elektronų konfigūraciją ir grafiškai pavaizduokite jų išsidėstymą išoriniame lygmenyje. Paaiškinkite, kodėl iki šiol nėra gauti neono junginiai.

Gavimas. Fluoras gaunamas iš KF·HF lydalo elektrolizės būdu švininėje aparatūroje.

3Fe(k) + 2O2(d) -t(( Fe3O4(k) geležies nuodegos sudarytos iš dviejų oksidų FeO ir Fe2O3

O3(d) + 2KJ(aq) + H2O(s) ( I2(k) + O2(d) + 2KOH(aq)

Pagrindinai elementai, kurių augalams reikia dideliais kiekiais C,O,H, N,P,K, Ca, Mg, Fe, S. Trąšos, kurių sudėtyje yra N,P, K vadinamos makrotrąšomis.

Šių elementų reikia labai nedidelių kiekių B, Cu, Co, Mn, Zn, Mo, I. Trąšos, kuriose jų yra vadinamos mikrotrąšomis.

Trūkstant fosforo blogai vystosi jaunų augalų šaknys, geltonuoja lapų pakraščiai, nesiformuoja žiediniai pumpurai, augalai trumpai ir negausiai žydi.

Trąšų maistingumas skaičiuojamas pagal fosforo kiekį jose (perskaičiuotas į P2O5 kiekį procentais), azoto kiekį (gryną azotą N procentais), kalio kiekį (perskaičiuotą į K2O kiekį procentais).

1. Į 10 l vandens įberta 50 g natrio nitrato. Kokia trąšų masės dalis gautame tirpale?

Amonio sulfate azotas sudaro 20·%. Kiek šių trąšų reikia 1 ha bulvių patręšti, jei tręšimo norma yra 0,4t azoto 1 ha.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (5322 žodžiai)
  • Robertas
  • Nemetalai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Nemetalai referatas. (2012 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nemetalai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:49
×