Nendriniai ir mediniai stogai


Nendriniai ir mediniai stogai. Anotacija. Įvadas. Nendrinis stogas. Nendrių pėdelių paruošimas. Kraigo užbaigimo variantai. Mediniai stogai. Medienos tūrio masė ir mechaninės charakteristikos. Lentų stogai. Skiedinis stogas. Gontinis stogas. Išvados. Literatūra.

Nendrės -daugiamečiai varpiniai augalai, augantys sąžalynais upių ir ežerų pakrantėse bei pelkėse, balose, pievose (Kazragis, A. 2006).

9a pabaigoje atsirado pirmosios nendrių presavimo mašinos, o neilgai trukus Nebraskoje iš nendrių blokų, tarsi iš labai didelių plytų, pastatyti pirmieji pastatai, įskaitant dvarus ir netgi bažnyčias. Nendrių ir molio mišiniai naudojami kaip konstrukcinės bei garsą izoliuojamosios medžiagos ir naudojamos dengiant stogus, tiesiant tvoras, taip pat vietoj balanų, tinkuojant pastatų sienas.

Nendrių dangos ilgaamžiškumas siekia nuo 50 net iki 100 metų. Nendrės yra tvirtos dėl to, kad nokimo metu padidėjusio silicio dioksido kiekis pastorina ir sutvirtina sieneles. Tai įtakoja didelį atsparumą atmosferinių sąlygų poveikiui, o taip pat padidina atsparumą ugniai.

VGTU sukurta šilumos izoliacinių medžiagų ir portlandcemenčio, nendrių ir PVC arba KMC gamybos technologija. Gauti bandiniai turi šias savybes:

Apie 30cm storio nendrių stogas užtikrina gana gerą izoliaciją, todėl jis nereikalauja papildomo apšiltinimo. Apie 30cm storio nendrių stogas atitinka 100mm izoliacijos iš mineralinės vatos, paklotos po tradicine danga.

Medienos šilumos laidumo koeficientas sudaro 0,12-0,55 W/(m*K) Taigi medienos šilumine varža nenusileidžia šiuolaikinėms stogų dangoms. Toks stogas suteikia pastatui šilumą žiemos metu, ir vėsą vasaros laiku (Kazragis 2006).

  • Microsoft Word 2001 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1009 žodžiai)
  • Universitetas
  • Audrius
  • Nendriniai ir mediniai stogai
    10 - 4 balsai (-ų)
Nendriniai ir mediniai stogai. (2013 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/nendriniai-ir-mediniai-stogai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 15:35
×