Neofroidizmas


Neofroidistai. H.sullivano teorija. Horney teorija. Karen horney teorija. Neofrodizmas. Socialine zmogaus prigimtis fromas. Fromm referatas. E fromm referatas.

Neofrodizmas. Humanistinė teorija. Egzistencializmas. Erich Fromm (1900-1980). Karen Horney (1885-1952). Harry Stuck Sullivan (1892-1949). Humanistinė teorija. Abraham H. Maslow (1908 – 1970). Carl R. Rogers (1902-1987). Egzistencializmas.

Svarbiausi neofroidistai – erich fromm, karen horney ir harry stuck sullivan. Šių autorių teorijų ištakos – freud darbai. Iš kitos pusės, jie daug labiau nei freud pabrėžė socialinį žmogaus raidos anot paties fromm, jis siekė suderinti freud ir marx. Iš freud paėmė teiginį, kad žmogus neįsisąmonina savo elgesio priežasčių, iš marx – kad žmogų valdo socialinės ir politinės jėgos. Fromm labai daug dėmesio skyrė žmogaus egzistavimo sąlygoms: žmogų galime suprasti tik jo kultūroje, tam tikrame istorijos momente. Fromm teigė, kad žmogaus prigimtis yra dvejopa. Kūnas yra priklausomas nuo poreikių patenkinimo, tačiau protas suteikia tam tikrą laisvę. Jis taip apibrėžia asmenybę: tai nuolatinės sąveikos tarp įgimtų poreikių (gyvuliškų instinktų) ir socialinių normų rezultatas.

Svarbiausia žmogų motyvuojanti jėga – dilema tarp laisvės ir nesaugumo. Žmogus nuolat siekia laisvės, tačiau tai darydamas jis atitolsta nuo gamtos, nuo savo prigimties ir tampa vienišas. Kad nesijautų laisvas ir vienišas, jis turėtų paklusti autoritetui, tačiau taip vėl tampa priklausomu (nelaisvu). Šio konflikto intensyvumas ir sprendimo būdai priklauso nuo ekonominių ir politinių visuomenės sistemų. Fromm nurodo, kad žmogus turi tam tikrus egzistencinius poreikius (susietumo, transcendencijos, vieningumo, identiškumo, orientacinės sistemos, pasišventimo objekto, stimuliacijos, veiksmingumo). Šių poreikių išreiškimas ir tenkinimas priklauso nuo socialinių sąlygų.

žmogaus ir visuomenės problema: 1) žmogus turi esminę prigimtį; 2) visuomenė sukurta tam, kad ta prigimtis pasireikštų; 3) nė viena visuomenės iki šiol njos teorija vadinama sociokultūrine. Anot horney, svarbiausias vaiko raidos veiksnys yra socialiniai vaiko ir tėvų santykiai. Vaikystėje būdingi du poreikiai: pasitenkinimo(apima biologines reikmes, reikalingas fiziniam išgyvenimui) ir saugumo (būti mylimu, reikalingu, apsaugotu). Visas žmogaus elgesys yra orientuotas į saugumo siekimą.

Vaikas patiria bazinį nerimą – tai vienatvės ir beviltiškumo pojūtis prieš potencialiai pavojingą pasaulį. Jis kyla, kai neužtikrinamas saugumas ankstyvuose santykiuose (vaikas jaučiasi nesaugus, tuomet kyla bazinis priešiškumo jausmas, jis išstumiamas ir tuomet pasireiškia nerimas) paprastai tokia grandinė užsiveda dėl nenuspėjamo tėvų elgesio su vaiku (kai nėra aiškūs reikalavimai), dėl atstūmimo, kai kiti vaikai vertinami labiau, dėl žavėjimosi ar šilumos trūkumo.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1353 žodžiai)
  • Petrutė
  • Neofroidizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Neofroidizmas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/neofroidizmas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:11
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo