Neoliberalizmas ir neokonservatizmas


Įvadas. Naujosios dešinės ekonominių idėjų vystymasis ir neoliberalizmas. Ekonominių idėjų formavimosi kontekstas. Neoliberalizmas. Naujosios dešinės vertybės ir neokonservatizmas. Vertybių formavimasis. Neokonservatizmo religinis aspektas. Išorinių grėsmių aspektas naujojoje dešinėje ir praktinė idėjų raiška. Idėjų raiška JAV 1981-1989 reiganizmas. Idėjų raiška Dž. Britanijoje 1979-1990 tečerizmas. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Šiame rašto darbe analizuojamos Naujosios dešinės (New Right) idėjų susikūrimo prielaidos ir jų darytas poveikis 20 a. 7 – 9 dešimtmečio JAV ir Didžiosios Britanijos politiniams sprendimams. Naujosios dešinės idėjos pasireiškė tiek neokonservatizmo, tiek neoliberalizmo ideologijų pavidalu, o jų suformuoti teiginiai veikė tiek vidaus, tiek užsienio politiką, kurios padariniai šiandien vis dar yra jaučiami ir plačiai analizuojami politiniame, ekonominiame bei socialiniame diskursuose. Remiantis pagrindiniais neoliberlaizmo ir neokonservatizmo principais siekiama įvertinti šių ideologijų plėtros prielaidas bei jų aktualumą to meto politiniame kontekste. Taip pat rašto darbe bandoma atskleisti, kaip Naujosios dešinės idėjos materializavosi M. Tečer ir R. Reigano inicijuotos bei vykdytos politikos pavidalu.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (3272 žodžiai)
  • Marija
  • Neoliberalizmas ir neokonservatizmas
    10 - 2 balsai (-ų)
Neoliberalizmas ir neokonservatizmas. (2014 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/neoliberalizmas-ir-neokonservatizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:12
×