Neorganinės rišamosios statybinės medžiagos


Neorganinės rišamosios statybinės medžiagos. Literatūrinė apžvalga. Cemento analizė. Darbo tiklas. Nustatyti kalcio oksido kiekį portlandcementyje. Darbo priemonės ir reagentai. Sausosios medžiagos. Tirpalai. Darbo eiga. CaO kiekio nustatymas portlandcementyje. Paruošto cemento tirpalo titravimo duomenys. Skaičiavimai. Pagal titruojant sunaudoto trilono B tūrį skaičiuojame tiriamojo tirpalo molinę ekvivalentų koncentraciją. CaO kiekis gramais cemento bandinyje. CaO kiekis cemente procentais. Išvados. Literatūra.

II stadija − koloidizacijos stadija. Joje iš prisotintojo tirpalo išsiskiria mažai tirpios medžiagos koloidinės (gelio) būklės. Vyksta rišamosios masės sukibimo procesas.

III stadija − kristalizacijos stadija. Joje nepatvarus gelis krista-lizuojasi, o rišamoji masė virsta kietąja medžiaga.

4) 4CaO · Al2O3 · Fe2O3 kietėja lėtai, bet greičiau už dikalcio silikatą. Kietėjimo produktas yra vidutinio atsparumo. Jo kiekis klinkeryje yra 10−20 %. Nuo klinkerio mineraloginės sudėties priklauso cemento savybės. Pavyzdžiui, kai reikalingas greitai kietėjantis cementas, į klinkerį dedama daugiau trikalcio silikato ir trikalcio aliuminato. Kad betonas nesutrūkinėtų dėl netolygios šiluminės įtampos, masyvioms betono konstrukcijoms imamas cementas, kuriam hidratuojantis išsiskiria mažiau šilumos, t. y. cementas, turintis mažiau trikalcio silikato ir trikalcio aliuminato. Šios cemento klinkerio mineralų savybės leidžia pagaminti norimų savybių cementą. Cementas, reaguodamas su vandeniu, sudaro cemento akmenį (sukietėjusį cementą), kurio sudėtyje yra hidratuotų junginių. Kadangi klinkerį sudarantys metalai yra labai silpnų rūgščių ir stiprių bazių druskos, reaguodami su vandeniu, jie gali hidrolizuotis.

2. Vanduo greitai prisisotina kalcio hidroksido, todėl kiti klinkerio mineralai reaguoja jau su vandeniu, prisotintu kalcio hidroksido. Dėl to dikalcio silikatas kalkėmis prisotintame tirpale paprastomis sąlygomis beveik nesihidrolizuoja, bet lėtai hidratuojasi. Susidaro dikalcio hidrosilikatas: 2CaO · SiO2 + n H2O → 2CaO · SiO2 · nH2O.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1241 žodžiai)
  • Evaldas
  • Neorganinės rišamosios statybinės medžiagos
    10 - 2 balsai (-ų)
Neorganinės rišamosios statybinės medžiagos. (2014 m. Rugpjūčio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/neorganines-risamosios-statybines-medziagos.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:17
×