Neorganinių atliekų tvarkymas Klausimai


Neorganinių atliekų tvarkymo. Dalis. Atliekų surinkimas , jo būdai ir jų parinkimą lemiantys veiksniai. Betaris atlieku surinkimas. Atlieku surinkimas maisuose. Pneumatinis atlieku transportas. Konteinerinis atlieku surinkimas. Atliekų surinkimo konteinerių rūšys. Atliekų surinkimo parametrų skaičiavimas. Betario atlieku surinkimo atveju. Konteinerinio atlieku surinkimo buda. Aptarnaujamu gyventoju skaicius. Atliekų vežimas , reikalavimai vežimo priemonėms , vežimo priemonių rūšys. Atliekų surinkimo vežimo maršrutų sudarymą lemiantys veiksniai. Atliekų perkrovimas , perkrovimo stočių rūšys. Tiesioginio perkrovimo stotys. Transportavimo priemones ar paketavimo. Laikymo perkrovimo stotyse. Kietų atliekų rūšiavimas ir jo būdų charakteristikos. Atliekų smulkinimas ir granuliavimas. Atlieku smulkinimo. Atliekų plovimas , džiovinimas ir maišymas. Atlieku plovimas. Elektros ir elektroninė įranga EEĮ ir jos kategorijos. Informacijos dėl elektros ir elektroninė įrangos atliekų tvarkymo teikimas. Reikalavimai EEĮ atliekų surinkimo ir saugojimo vietoms. Baterijų ir akumuliatorių rūšys. Informacijos dėl baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo teikimas. Baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo organizavimas. Baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimas , saugojimas ir apdorojimas. Netauriųjų metalų laužo ir atliekų supirkimo organizavimas. Netauriųjų metalų laužo supirkimo vietos įrengimas.


1. Atliekų surinkimas, jo būdai ir jų parinkimą lemiantys veiksniai. Betaris atlieku surinkimas kai gyventojas atnesa ir ispila atliekas tiesiai i specializuota automobili. Atlieku salintuvai irengiami daugiabuciu laiptu aikstelese. Is cia atliekos apie -.5m skersmens metaliniu vamzdziu patenka i konteinerius.Atlieku surinkimas maisuose. Ivairios talpos plastikiniai maisai, pastatomi gatvese, o anksti ryte surenkami. Siuksliu dezes gali būti ivairaus dizaino, metalines, plastikines, betonines. Pneumatinis atlieku transportas vamzdynais. Konteinerinis atlieku surinkimas, kai gyvenamuosiuose rajonuose pastatomi atlieku surinkimo konteineriai. Lemiantys veiksniai: susidaranciu atlieku kiekio, sudeties, savybiu. Vietoves ypatumu. Gyventoju tankio. Infrastrukturos ypatumu. Eismo intensivumo. Visuomenes poziurio i atlieku surinkima ir rusiavima. Regionines atlieku tvarkymo strategijos bei atlieku surinkimo, rusiavimo ir vezimo reglamentavimo.

2. Atliekų surinkimo konteinerių rūšys. Tiksliniai surinkimo-rusiavimo konteineriai. Ileidziami i zeme. Su presavimu ir be presavimo. Ispilami vietoje, isvezami arba keiciami. Skirti indvidualiam naudojimui arba daugiabuciams namams. Su ratukais su laiptukais. Plastikiniai arba metaliniai. Ivairios talpos.

3. Butina salyga siekiant uztikrinti sio proceso organizavima. Betario atlieku surinkimo atveju skaiciuojamas automasinu kiekis,ju ttalpa bei surinkimo daznis. Naudojant komoiuterines programas taip pat galima sudaryti racianalius atlieku surinkimo vietu isdestymo schemas, parinkti optimalius atliekas surenkanciu ir veanciu priemoniu marsrutus. Taikant konteinerinio atlieku surinkimo buda turi būti apskaiciuojamas konteineriu skaiciu tam tikrai teritorijai.

  • Ekologija Konspektas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1250 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurimas.jankauskas@gmail.com
  • Neorganinių atliekų tvarkymas Klausimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Neorganinių atliekų tvarkymas Klausimai. (2017 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/neorganiniu-atlieku-tvarkymas-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:35
×