Nepatogi tiesa tyrimas


Jessica. Nolan psichologijos departamentas , Scrantono universitetas Santrauka. “ Nepatogi tiesa ” apžvalga. Informacinės kampanijos. Pateikiamas tyrimas. Pirmas tyrimas Metodika.

Kaip ir daugelis aplinkos apsaugos kampanijų, filmas pagrįstas prielaida, kad žmonėms trūksta informacijos, būtinos aplinkosauginiam elgesiui. Kaip, pavyzdžiui, filmas naudoja kreipinį “sergantis kūdikis” (sick baby) (žr. Obermiller, 1995), pabrėžiant globalinio atšilimo rimtumą ir siekiant įtikinti žiūrovą, kad problema yra svarbi. Sergančio kūdikio kreipinys susitelkia ties problemos svarba ir pagalbos poreikio aštrumu. Filmas prasideda buvusio viceprezidento Alo Gorio prezentacija mažai auditorijai (Guggenheim, 2006). A. Goris naudoja grafiką, kuriame rodomi anglies dioksido ir temperatūros duomenys per pastaruosius 650000 metų, siekiant pabrėžti faktą, kad dabartinis anglies dioksido lygis yra gerokai didesnis nei sezoniniai ir metiniai svyravimai, matyti praeityje. Eidamas prie esmės, A. Goris platforma pakyla į orą, iliustruodamas anglies dioksido lygį ,kuris per ateinančius 50 metų viršys grafikų rodmenis, jeigu iškastinio kuro suvartojimas tęs savo dabartinę tendenciją. A. Goris statistinius duomenis papildo stulbinančiomis besitraukiančių ledynų nuotraukomis ir pasakoja auditorijai, kad Žemutinis Manhetenas atsidurs po vandeniu, jeigu dabartinio globalinio atšilimo apimtys toliau tęsis. A. Goris teigia, kad žmonija jau turi technologiją, reikalingą sulėtinti globalinį atšilimą, ir tai, ko reikia labiau nei ko nors kito, yra politinė valia sukurti pokyčius. Filmas baigiasi viltinga ir pamokoma pastaba su pasiūlymais, kaip kiekvienas gali sumažinti savo išmetamas šiltnamio efekto dujas kasdieniame gyvenime. Akivaizdus šio filmo tikslas buvo įtikinti žiūrovą apie globalinio atšilimo krizės realumą ir rimtumą, šviesti auditoriją globalinio atšilimo priežastis ir pasekmes ir motyvuoti žiūrovus imtis individualių ir politinių veiksmų.

Žinių - deficito teorijos (ŽDT) teigimu, yra priežastinis ryšys tarp žinių ir elgesio (Schultz, 2002). Žinių deficito teorijos pagrindinė prielaida yra ta, kad žmonės nori padėti (patys sau, aplinkai, ir t.t.), tačiau trūksta informacijos apie tai, kaip ir / arba kodėl jie turėtų keisti savo elgesį. Taigi, neveiklumo sprendimas pagal ŽDT (arba KDT – knowledge-deficit theory) yra informacijos teikimas apie tai, kaip ir kodėl asmuo turėtų imtis veiksmų.

  • Ekologija Analizė
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1798 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Nepatogi tiesa tyrimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Nepatogi tiesa tyrimas. (2015 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/nepatogi-tiesa-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:18
×