Nepilnamečių nusikalstamumas analizė


Rosana Šivickienė Bazaraitė. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato šiaulių miesto policijos komisariato viešosios policijos skyriaus pietinė policijos nuovada nepilnamečių nusikalstamumas. 2014 Šiauliai ĮVADAS Temos aktualumas. Susitikimas su nepilnamečiu. Mano nuomone , pagrindinės etikos taisyklės bendraujant su vaiku yra šios. Veiksniai , sąlygojantys nepilnamečio (- ių ) elgesį.

Atlikinėjant praktiką Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Pietinėje policijos nuovadoje toliau - (Šiaulių AVPK Šiaulių MPK VTS PPN), teko susidurti su tikrai sunkiomis situacijomis. Viena iš įsimintiniausiu, tai susitikimas su nepilnamečiu dar neturinčiu 16 metų. Jo įtariamai padaryta nusikalstama veika buvo žmogaus išžaginimas su grupele savo draugų. Visi asmenys buvo sulaikyti ir pristatyti į Šiaulių AVPK VTB areštinę ir uždaryti 48 val. Atsakingam apylinkės inspektoriui paskirta ši byla. Nuvykus su inspektoriumi į areštinę apsiklausti vieno iš pagrindiniu piliečių paaiškėjo daugiau smulkių detalių. Aišku, apklausoje dalyvavo ir nepilnamečio advokatas bei socialinė darbuotoja.

Man stebint, kaip dirba specialistai su piliečiu susidariau savo asmeninę nuomonę. Specialistai dirba profesionaliai, nedaro jaunuoliui jokio spaudimo, negrasina, negąsdina, nešaukia.., šneka maloniai, suprantamais neteisiniais terminais, kad suprastu ir jaunuolis. Paaiškinamos jam visos jo teisės. Buvo malonu stebėti specialistų darbą, bet kai tik prašneko nepilnametis, paliko kraupu. Aš pati dirbu policijoje - areštinėje ir tenka susidurti su visokio „plauko“ žmonėmis, bet atvirai pasakius, nustebau, kad šis nepilnametis neturintis 16 m. „drasko“ akis tyrėjams. Sėdėdamas jis juokiasi ir šaiposi iš to ką padarė būdamas laisvėje su draugais. Iš pirmo žvilgsnio pamaniau, kad jaunuolis „apsinešęs“ narkotikais ar kokiomis kitomis psichotropinėmis medžiagomis, nes normalūs žmonės padarė nusikalstamą veiką taip nesielgia, kaip šis vaikinas. Jo toks elgesys mane nustebino. Nenoriai specialistams pasakojo kas įvyko, todėl apklausa neužtruko ilgai.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (974 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rosana
  • Nepilnamečių nusikalstamumas analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Nepilnamečių nusikalstamumas analizė. (2015 m. Rugsėjo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/nepilnameciu-nusikalstamumas-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:31
×