Nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos problemos Lietuvoje


Įvadas. Nepilnamečių nusikalstamumo samprata. Nusikaltimą padariusio nepilnamečio asmenybės samprata. Nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos samprata. Teisės aktai reglamentuojantys nepilnamečių nusikalstamumo prevenciją Lietuvoje. Nepilnamečių nusikalstamumas ir pagrindinės priežastys. Išvados. Literatūra.

Vaikų ir jaunimo nusikalstamumas jau seniai tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje yra opi visuomenės diskusijų tema ir problema. Visuomenė ypač jautriai reaguoja į žiniasklaidos pranešimus apie smurtaujančius jaunuolius, prievartaujančius, žalojančius ir žudančius savo bendraamžius ir suaugusiuosius. Įvairių laikotarpių skirtingų šalių nusikalstamumo statistikos duomenys rodo, kad proporcingai didžiausią nusikalstančių asmenų dalį sudaro vėlyvosios paauglystės ir ankstyvosios jaunystės (iki 25 metų) amžiaus asmenys. Lietuvoje 1990–2009 metais jaunuoliai, priklausantys 14–24 metų amžiaus grupei, padarė 41,6 proc. – 48,3 proc. nusikalstamų veikų bendro nusikaltimų skaičiaus. Aukšti registruoto nusikalstamumo rodikliai šioje amžiaus grupėje rodo, kad reikia imtis priemonių, kurios užkirstų kelią nusikalstamam elgesiui. Nepilnamečių nusikalstamas elgesys daro reikšmingą neigiamą emocinį, psichinį ir finansinį poveikį nusikaltimo aukoms, jų šeimoms ir visai bendruomenei. Be to, kyla klausimas, ką reikia daryti, jog nepilnamečių nusikalstamumo rodikliai sumažėtų? Kokių priemonių reikia imtis? Taigi nepilnamečių nusikalstamumo prevencija šiandien Lietuvai yra itin aktuali.

Nepilnamečio, padariusio nusikaltimą, asmenybė galėtų būti apibrėžiama kaip įvairių socialinių ir socialiai reikšmingų požymių ir savybių visuma, būdinga nepilnamečiams, padariusiems nusikaltimus.

užsienio kriminologų teoriniai nusikalstamumo prevencijos teiginiai. Siekiant išvengti įvairių problemų atsiradimo, užkirsti kelią smurtui, patyčioms, priklausomybių ligoms, savižudybėms bei nusikalstamumui, prevencija daugiausiai orientuota į visuomenę. Efektyviausias prevencijos įgyvendinimo būdas yra mokymas atpažinti riziką, įvairių problemų sprendimo būdų ieškojimas, tinkamų nuostatų vaikams ir paaugliams formavimas bei geranoriškų ir pagarbių santykių šeimoje, tarp mokinių bei tarp mokinių ir mokytojų kūrimas.

referendume, 39 straipsnis skelbia, kad “nepilnamečius vaikus gina įstatymas”. Konstitucija taip

JT vaiko teisių konvencijos ratifikavimo. Buvo privalu su ratifikuota konvencija suderinti šalies

apsaugos pagrindų įstatymas Nr. I–1234. Būtent šiuo įstatymu buvo siekiama nustatyti ir

užimtumo ir jų nusikalstamumo prevencijos gerinimo programos, kuriame numatyta nemažai

vaiko asmenybę. Šeima yra pirmoji ir svarbiausia socialinė struktūra, perteikianti tam tikrus elgesio modelius, kuriuos augdamas ir vystydamasis tam tikroje aplinkoje, perima vaikas. Akivaizdu

mokykla. Galima drąsiai teigti, jog mokykla yra ypač svarbi nepilnamečio socializaciją lemiantis

veiksnys. Tačiau dažnai pasitaiko, kad dėl tam tikrų nesėkmių moksle, nenoro ar nesugebėjimo

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2528 žodžiai)
  • Universitetas
  • Violeta
  • Nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos problemos Lietuvoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos problemos Lietuvoje. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/nepilnameciu-nusikalstamumo-prevencijos-problemos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:53
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo