Neporakanopių žinduolių šeimų įvairovė ir paplitimas


Sumatroje gyvenanti zmogbezdzione. Neporakanopiai gyvunai. Tapyro organas. Azijinis asilas. Neporakanopis žinduolis. Neporakanopis. Panašūs į tapyrus gyvūnai. Neporakanopiu zinduoliu seima. Simetrijos biologija. Neporakanopiai virškinimas.

Neporakanopių žinduolių šeimų įvairovė ir paplitimas. Turinys. Įvadas. Neporakanopių būrio šeimos. Arklinių (Equidae) šeima. Savaninis zebras. Lyguminis zebras. Azijinis asilas, kulanas. Kiangas. Kalninis zebras. Raganosinių (Rhinocerotidae) šeima. Baltasis raganosis. Sumatros raganosis. Juodasis raganosis. Javinis raganosis. Indinis raganosis.Tapyrinių (Tapiridae) šeima. Berdo tapyras. Baltaliemenis tapyras. Kalninis tapyras. Lyguminis tapyras. Išvados. Literatūra.

Neporakanopių (perissodactyla) gyvūnų būrys apima arklius (equidae), tapyrus (tapiridae) ir raganosius (rhinocerotidae). Neporakanopių pavadinimas kilęs iš fakto, kad šio būrio atstovų vidurinis kojos pirštas yra didesnis negu kiti, ir kojos simetrijos plokštuma praeina per jį. Dauguma rūšių turi po tris pirštus ant užpakalinių kojų ir po tris arba keturis ant priekinių kojų, bet kai kuriose rūšyse lieka tik vienas, trečiasis, pirštas. Galiniai pirštų nareliai apsaugoti kietomis kanopomis (mačionis, 1981). Kai kurios neporakanopių rūšys turi ragus, kurie yra odinė struktūra be kaulėtų branduolių. Ragai išsidėstę ant nosikaulio ar kaktikaulio kaulų. Tuo šie gyvūnai skiriasi nuo porakanopių (artiodactyla), kurių ragai turi kaulo branduolius, yra suporuoti ir išsidėstę ant kaktikaulio. Priešakinė neporakanopių (perissodactyla) kaukolės dalis yra pailgėjusi ir užpildyta didelių žando dantų serija (didžioji dalis turi iš viso 44 dantis). Neporakanopiai (perissodactyla) turi paprastą skrandį, jų akloji žarna yra padidėjusi ir joje vyksta bakterinis celiuliozės virškinimas.

Terciaro periodo pradžioje tai buvo dominuojanti grupė, kuri apėmė 14 šeimų. Neporakanopių nykimas pagreitėjo oligoceno periodu ir sutapo su kitos grupės, didelių žolėdžių žinduolių, porakanopių (artiodactyla) kilimu. Viena išnykusi raganosių rūšis, indricotherium (= baluchitherium), buvo didžiausi žemės žinduoliai, kurie kada nors gyveno. Jų ūgis buvo maždaug. m, o svoris apytiksliai 30 000 kg (vaughan, 1986).

šiuolaikiniai neporakanopiai gyvena afrikoje, pietų ir centrinėje azijoje, pietinėje šiaurės amerikos dalyje ir šiaurinėtai progresyviausi neporakanopiai, prisitaikę gyventi stepėse ir pusdykumėse. Greiti ir ištvermingi bėgiotojai, gali pasiekti iki 70 km/h greitį. Priekinių ir užpakalinių galūnių išlikęs tik iii pirštas, apsaugotas stiprios kanopos. Ii ir iv pirštų yra tik po oda paslėptos liekanos. Turi ilgą kaklą ir ilgas kojas. Pasižymi puikiu dieniniu ir naktiniu matymu. Ausys didelės ir gali jas judinti, pasukdami link garso šaltinio. Asilai, kilę iš afrikinių asilų, buvo prijaukinti prieš maždaug 000 metų, o arkmasė 290 - 340 kg. Savaninio zebro dryžuotumas skiriasi nuo lyguminio zebro. Savaninis zebras turi šviesesnius šešėlinius dryžius tarp juodų ir baltų dryžių, beto dryžiai tęsiasi ir per pilvą. Šio zebro dryžiai stambesni nei lyguminio zebro. Seksualiai subręsta gyvenimo metais. Jaunikliai gimsta apie 32 kg svorio. Jauniklių susilaukia kas metus.

  • Microsoft Word 154 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (3455 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvestras
  • Neporakanopių žinduolių šeimų įvairovė ir paplitimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Neporakanopių žinduolių šeimų įvairovė ir paplitimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/neporakanopiu-zinduoliu-seimu-ivairove-ir-paplitimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 03:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo