Nepriklausomų valstybių sandrauga (NVS) ir Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija (KSSO)


Nepriklausomų valstybių sandrauga NVS ir Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija KSSO. Nepriklausomų Valstybių Sandraugų. Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija.


Darbo objektas: NVS ir KSSO organizacijų veikla tarptautinės politikos sferoje.

Darbo tikslas: Apibūdinti ir paaiškinti NVS ir KSSO organizacijų tikslus ir veiklas.

Aprašomasis: šis metodas taikomas šiame darbe aprašant NVS ir KSSO organizacijas remiantis skirtinga literatūra ir šaltiniais.

Lyginamasis: Lyginamasis istorinis metodas – šiuo metodu išaiškinama, kas yra bendra, ypatinga istoriniuose reiškiniuose, lyginant vieną ar įvairius reiškinius skirtingose istorinio vystymosi etapuose. Naudojant šį metodą, galima palyginti politinę, kultūrinę, socialinę situaciją valstybėje.

Darbo problema: Kokia įtaką turėjo kolonializmas ir postkolonializmas valstybių vystymuisi.

Nepriklausomų Valstybių Sandrauga (toliau NVS) – tai Lietuvos kaimynėsteje esantis posovietinės eurazijinės erdvės valstybių regioninis susivienijimas. Šis posovietinis darinys vienija visas buvusias SSRS respublikas, 1991 metų pabaigoje tapusias nepriklausomomis valstybėmis. Tarptautinės teisės požiūriu jos susikūrė kaip naujos valstybės – Sovietų Sąjungos teisių perėmėjos, išskyrus Rusijos Federaciją, kuri yra buvusios SSRS teisių ir įsipareigojimų tęsėja. 1991 m. gruodžio 8 d. Minske buvo pasirašyta NVS, o 1991 m. gruodžio 21 d. Alma Atoje įvyko steigiamoji konferencija, kurioje į NVS sudėtį įstojo Azerbaidžanas, Armėnija, Kazachija, Kirgizija, Moldavija, Tadžikija, Turkmenija, Uzbekija.

1993 m. NVS priėmė statutą, kuris numato bendras veiklos sferas valstybėse narėse: žmogaus teisių ir laisvių apsauga, užsienio politikos veiklos koordinacija, socialinės ir imigracijos politikos klausimai, bendradarbiavimas dėl bendros ekonominės erdvės susidarymo, transporto ir ryšių plėtojimas, gyventojų sveikatos ir aplinkos apsauga, kova su organizuotu nusiklastamumu, bendradarbiavimas gynybos politikoje ir sienų apsauga. NVS paskirtis – išsaugoti valstybių narių tautų istorinę bendrystę ir glaudžius tarpusavio ryšius, taip pat plėtoti draugiškus, geros kaimynystės ir abipusiškai naudingo valstybių narių bendradarbiavimo santykius, siekiant užtikrinti taiką ir saugumą NVS regione, įtvirtinti demokratinių ir teisinių Sandraugos valstybių kūrimo pagrindus bei laiduoti ekonominę ir socialinę jų tautų pažangą.

  • Microsoft Word 237 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1400 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingy
  • Nepriklausomų valstybių sandrauga (NVS) ir Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija (KSSO)
    10 - 2 balsai (-ų)
Nepriklausomų valstybių sandrauga (NVS) ir Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija (KSSO). (2017 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/nepriklausomu-valstybiu-sandrauga-nvs-ir-kolektyvinio-saugumo-sutarties-organizacija-ksso.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 15:39
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo