Nereikalingas žmogus lietuvių literatūroje


Nereikalingas zmogus literaturoje. Nereikalingas žmogus lietuvos literatūroje".. Nereikalingas zmogus savoka.

Nereikalingo žmogaus drama lietuvių literatūroje. Jonas Biliūnas  .


Žmogus – tai ne vien fizinis kūnas, tai būtybė, turinti jausmus, emocijas, sugebanti mastyti, tobulėti bei skirti gėrį nuo blogio, tai protingiausias gyvas organizmas pasaulyje. Daugelis iš mūsų esame arba stengiamės būti mandagūs, paslaugūs, supratingi, pagarbūs, pasiaukojantys. Visa tai galime apibūdinti vienu žodžiu –žmogiškumas. Didelę įtaką žmogaus elgesiui turi mus supanti aplinka bei aplinkinių nuomonė apie tai, ką darome. Taigi, kaip lietuvių literatūroje apibūdinamas nereikalingas žmogus?

Žymus lietuvių poetas, dramaturgas, prozininkas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas – Balys Sruoga savo reikšmingiausiame kūrinyje “Dievų miškas” iškelia žmogiškumo bei dorumo vertybes ir gilius klausimus – kokiomis aplinkybėmis žmogus virsta niekam nereikalingu ir pamirštu? Kaip lagerio sąlygomis išlikti žmogumi? Ar vienatvėje įmanoma išgyventi susvetimėjusioje visuomenėje? Autorius aprašė nežmonišką Štuthofo lagerio tikrovę, kurioje vaizduojami ištremti ir pamiršti žmonės. Jie gyvena atskirti nuo savo artimųjų tokioje aplinkoje, kurioje yra žeminami, niekinami, išnaudojami kaip darbo jėga, iš jų tyčiojamasi bei sąvoka “žmogus – tai vertybė” apskritai neegzistuoja.

Apibendrindama galiu pasakyti¸jog gyvenime kiekvienas susiduriame su sunkumais, kurie priverčia mus jaustis nereikalingais, pamirštais. Lietuvių kūryboje gajus nereikalingo žmogaus paveikslas. Svarbiausia nepasiduoti neigiamoms aplinkinių įtakoms, būti užtikrintu tuo ką darai ir tikėti pačiu savimi.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (713 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Nereikalingas žmogus lietuvių literatūroje
    10 - 10 balsai (-ų)
Nereikalingas žmogus lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/nereikalingas-zmogus-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:10
×