Neries žymiausių šaltinių Vilniuje vertinimo ir eksponavimo gamtinės prielaidos


Dvarcioniu saltinis. Saltiniai vilniuje. Dvarcioniu saltinio vanduo. Vilniaus šaltiniai. Vandens saltiniai vilniuje. Dvarčionių šaltinis vilnius. Vandens saltinis vilniuje. Saltinis prie dvarcioniu. Vilniaus saltiniu tyrimas. Geriamo saltinis vilniuje.

Geografijos referatas. Naujausi Vilniaus šaltinių tyrimai. Žymiausių Vilniaus šaltinių apžvalga. Neries šaltiniai ir jų tvarkymo svarba.


Apie 12 Neries šaltinių buvo tirta 1999-2001 metais Vilniaus universiteto Hidrologijos ir Inžinierinės geologijos katedros. Nustatytos šaltinių geriamojo vandens savybės, neišskiriant ir cheminės sudėties, atrinkti 5 būdingiausi, kuriuose buvo imami kiekvienąkart mėginiai. Pastebėta, kad šių 5-kių šaltinių vandenį Vilniaus gyventojai naudojo daugiausia (pav. ) Pagal tyrimo duomenis šaltinių, nors pagal kitas kad ir sakralines prasmes, jie yra miesto ypatingesnėse vietose, miesto taršos įtakos jie neišvengia. Verkių, Antakalnio žiedo, Vileišio gatvės vietose šaltiniai yra urbanizuotose vietose po asfaltu ir tokiu būdu miesto vamzdynų lietaus ir kanalizacijos įtaka, kaip pateikia šie darbai, neišvengiama. Žvėryno šaltinis, kur yra daug privačių vienaaukščių sodybų, o asfalto dangos mažiau, tarša yra ribotesnė, o Dvarčionių šaltinis yra šalia natūralių gamtinių sąlygų, išeiga jo pakilumos šlaite, tad dalis kritulių pasiskirsto pakilumos šlaito dugne, t.y., raguvoj ir lieka prasifiltravusi ir mažiau tarši. Palyginus duomenis su cheminiais junginiais, matosi, kad Dvarčionių šaltiny ir Žvėryno taipgi tokiu junginių kaip nitratinių, sulfitinių yra mažiau. Taršiausias pagal tai yra Vileišių gatvės šaltinio vanduo. Pagal nitratų sudėtį kaip toksikologinį indikatorių, kuris vartojamas geriamo vandens kokybei nustatyti, šių šaltinių vanduo naudojamas žymiai silpniau nei aprūpinami viešosios kompanijos „Vilniaus vandenys“. Pagal nitratų indikatorių Dvarčionių šaltinis yra geriausias iš visų nagrinėjamų šaltinių, juolab, kad formavosi aplinkoj, kuri nėra taip užteršta. Turėtų būti pastebima, kad nitratų sudėtis šaltiny keičiasi nevienodai laike, taigi nevyko organinės medžiagos akumuliacijos dideliais kiekiais.

  • Geografija Referatai
  • 2012 m.
  • Regina
  • 6 puslapiai (1411 žodžių)
  • Geografijos referatai
  • Microsoft Word 765 KB
  • Neries žymiausių šaltinių Vilniuje vertinimo ir eksponavimo gamtinės prielaidos
    10 - 3 balsai (-ų)
Neries žymiausių šaltinių Vilniuje vertinimo ir eksponavimo gamtinės prielaidos. (2012 m. Gegužės 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/neries-zymiausiu-saltiniu-vilniuje-vertinimo-ir-eksponavimo-gamtines-prielaidos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:53