Nerimą keliantys pabėgėliai


Nerimą keliantys pabėgėliai. Pabėgėlių migracijos priežastys. Europos sąjungos parama.


“Pabėgėliai”, “pabėgėlių krizė Europoje” - tai vienos labiausiai aptariamų temų šiomis dienomis. Žiniasklaida teigia, kad Europa susidūrė su didžiausiu po II-ojo Pausaulinio karo pabėgėlių antplūdžiu, todėl turbūt kiekvienam asmeniui, besidominčiam ne tik savo šalies, bet ir viso pasaulio aktualijomis, ši tema sukėlė nemažai klausimų bei diskusijų. Bandysime išsiaiškinti, kaip šiuo metu vykstantys įvykiai paveiks šalių ekonomiką ir kiekvieną iš mūsų.

Turkijos politikos pasikeitimai. Plūstelėjus pabėgėliams į Turkiją, ji nusprendė pakeisti savo politikos kursą ir atsikratyti jais išsiunčiant juos giliau į Europą. Prie to prisidėjo ir JAV, Britanija ir kitos NATO šalys.

Ekonominės naudos troškimas ir geresnio gyvenimo paieškos. Faktas tas, jog šiomis dienomis egzistuoja ne tik karo, bet taip pat ir ekonominiai pabėgėliai. Kyla klausimas: kodėl asmuo, bėgantis nuo karo, nepasilieka arčiau esančioje Europos šalyje, o bando pasiekti ekonomiškai stipresnes šalis, tokias kaip Vokietija ar Švedija? Atsakymas paprastas: tokie žmonės ieško ekonomiškai geresnio ir stabilesnio gyvenimo, kuris garantuos didesnes pajamas.

Europos Sąjunga iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo ruošiasi skirti po 6000 eurų kiekvienam Lietuvoje apgyvendintam pabėgėliui. Tačiau Lietuva iš anksto gaus tik 50 proc. visų išmokų, o likusi dalis bus paskirta, kai bus įvykdytos visos ES iškeltos sąlygos. Vadinasi, 50 proc. Lietuva turės padengti iš savo biudžeto.

Paskutiniais duomenimis Vokietija tikisi sulaukti 800 tūkst. pabėgėlių, o tai ekonomistų skaičiavimais turėtų kainuoti mažiausiai 10 mlrd.

  • Microsoft Word 129 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1351 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Nerimą keliantys pabėgėliai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nerimą keliantys pabėgėliai. (2021 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/nerima-keliantys-pabegeliai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 12:52
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo