Nerimas, psichinis skausmas ir motyvuojančios jėgos


Motyvuojancios knygos. Referatas apie nerima. Nerimas ,nera jegu. Ilgalaikio nerimo pasekmes. Nerimas kursinis. Ilgalaikio streso pasekmes smegenims. Darba motyvuojancios uzduotys.

Įvadas. Nerimas ir psichinis skausmas. Gynybos mechanizmai. Nerimo sutrikimai. Motyvuojančios jėgos. Išvados. Literatūra. Ilgalaikio streso poveikis smegenims. Nerimas kaip asmenybės bruožas ir atmintis. Atmintis, dėmesys ir nerimo sutrikimai. Sublimacija. Depersonalizacija ir sumišimas. Regresija. Perkėlimas. Fobiškas vengimas. Transformavimas ir psichosomatinės reakcijos. Racionalizacija. Reakcijos formavimas. Projektavimas. Neigimas. Išstūmimas.

Nerimas arba psichinis skausmas dažnai žmogui neleidžia sąmoningai, logiškai suvokti savo asmeninių potyrių. Skausmas natūraliai suvokiamas kaip fizinis kurios kūno dalies pažeidimo signalas, o sielos skausmas – tarsi įsivaizduojamas, netikras. Tačiau toks diferencijavimas, nors ir priimtinas, tačiau nėra visai teisingas, nes fizinių poveikių aplinkoje subjekto skausmo jutimas labai priklauso nuo psichologinių aplinkybių, tokių kaip nuotaika, dėmesys ir pan. Taigi mūsų pojūčiuose fiziniai ir psichiniai reiškiniai smarkiai susiję. Svarbu suvokti, kas kelia tokius psichologinius reiškinius kaip nerimas ir kodėl šis dažnai tampa sunkesnių problemų kaltininku.

Nerimui malšinti žmonės daugiau ar mažiau naudoja gynybinius mechanizmus ir tai malšina bet kokio smarkumo nerimą, tačiau neilgai. Anksčiau ar vėliau reikia susidoroti su nerimu kitais būdais, jį pripažįstant ir susitaikant arba bandant rasti ir pašalinti nerimo priežastį. Svarbiausias klausimas, kiek ilgai ir kada mes dar galime naudoti gynybos mechanizmus, kad nesukeltumėm sau didesnių problemų.

Nerimas, jei jis nėra pernelyg aštrus arba netrunka per ilgai, yra toleruojamas ir egzistuoja kaip motyvuojanti jėga, – pvz. studentą, ruošiantis egzaminui, kamuoja nerimas, ar išlaikys gerai, tačiau kokie postūmiai studentą verčia numalšinti nerimą, t.y. kokių motyvų skatinamas (noro pasiekti saviaktualizaciją, priklausyti akademinei bendruomenei, o gal šie motyvai taip pat yra gilesnių motyvų pasekmės?) jis imsis tokių darbų. Nerimas, kaip motyvuojanti jėga, galbūt yra kitų jėgų superpozicijos rezultatas. Natūraliai kyla klausimas - kokios yra esminės žmogaus motyvuojančios jėgos ir kokios jų priežastys?

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2425 žodžiai)
  • Rad
  • Nerimas, psichinis skausmas ir motyvuojančios jėgos
    10 - 3 balsai (-ų)
Nerimas, psichinis skausmas ir motyvuojančios jėgos. (2012 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/nerimas-psichinis-skausmas-ir-motyvuojancios-jegos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:59
×