Nėrimas vąšeliu


Nerimas kabliuku. Tunisietiskas nerimas. Medziagos apnerimas vaseliu. Nėrimo raštai kabliuku. Apnerimas vaseliu. Nerimas vaseliu referatas. Nėrimo vąšeliu schemos. Medziagos apnerimas. Skaidres apie nerima vaseliu. Apnerimas medziagos.

Menų rašinys. Nėrimas-medžiagos kūrimo iš siūlo procesas naudojantis vąšeliu. Pats žodis yra kilęs iš prancūziško ,,crochet‘‘, reiškiančio ,,kabliukas,vąšelis. Nėrimas,panašiai kaip mezgimas, susideda iš siūlų kilpelių traukimo per kitas kilpeles. Skiriasi tuo, kad vienu metu aktyvi tik viena kilpelė (išskyrus tunisietišką nėrimą), o vietoj dviejų mezgimo virbalų naudojamas vienas nėrimo vąšelis. Nėrimas tapo populiaresnis 1800 metais tokiose šalyse kaip Amerika ir Britanija.


Įtakos turėjo medvilnės kainų kritimas ir tai, kad nertus dalykus buvo lengviau pagaminti nei jiems analogiškus nėrinius. Nėrimo pramonė klestėjo airijoje ir prancūzijoje. Šeimos gamino ir pardavinėjo savo gaminius už pinigus pasiturinčiąjai viduriniąjai klasei. Dauguma karališkosios šeimos narių nertų gaminių dėvėjimą laikė turto ir galios simboliu. Pastaruoju metu nėrimas kaip ir mezgimas tapo malonumu daugumai žmonių.

Nerti gali pradėti bet kas, kadangi reikalingos priemonės šiais laikais tikrai nebėra brangios. Pagrindinis įrankis- vąšelis – būna įvairių dydžių (pasirenkama priklausomai nuo siūlo storio) ir gaminamas iš įvairių medžiagų: aliuminio, medžio, plastiko. Siūlai būna irgi labai skirtingų pluoštų, nuo natūralių iki visiškai sinetinių, įdomių tekstūrų, spalvų – juos renkamės priklausomai nuo to, ka ketiname nerti. Taip pat, naudojamasi schemomis. Jos būna spausdinamos žurnaluose, knygose, nemokamų schemų bazes galima rasti internete. Pažengusios, kūribingos nėrėjos gali jomis ir nesinaudoti.

  • Menai Rašiniai
  • 2011 m.
  • Kate
  • 1 puslapis (273 žodžiai)
  • Menų rašiniai
  • Microsoft Word 4 KB
  • Nėrimas vąšeliu
    8 - 3 balsai (-ų)
Nėrimas vąšeliu. (2011 m. Gegužės 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/nerimas-vaseliu.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:44