Nėrimas vąšeliu


Nerimas kabliuku. Tunisietiskas nerimas. Apnerimas vaseliu. Nėrimo raštai kabliuku. Nerimas vaseliu referatas. Medziagos apnerimas vaseliu. Mezgimas vaseliu. Medziagos apnerimas. Apnerimas medziagos. Nėrimo vąšeliu schemos.

Nėrimas-medžiagos kūrimo iš siūlo procesas naudojantis vąšeliu. Pats žodis yra kilęs iš prancūziško ,,crochet‘‘, reiškiančio ,,kabliukas,vąšelis. Nėrimas,panašiai kaip mezgimas, susideda iš siūlų kilpelių traukimo per kitas kilpeles. Skiriasi tuo, kad vienu metu aktyvi tik viena kilpelė (išskyrus tunisietišką nėrimą), o vietoj dviejų mezgimo virbalų naudojamas vienas nėrimo vąšelis. Nėrimas tapo populiaresnis 1800 metais tokiose šalyse kaip Amerika ir Britanija.

Įtakos turėjo medvilnės kainų kritimas ir tai, kad nertus dalykus buvo lengviau pagaminti nei jiems analogiškus nėrinius. Nėrimo pramonė klestėjo airijoje ir prancūzijoje. Šeimos gamino ir pardavinėjo savo gaminius už pinigus pasiturinčiąjai viduriniąjai klasei. Dauguma karališkosios šeimos narių nertų gaminių dėvėjimą laikė turto ir galios simboliu. Pastaruoju metu nėrimas kaip ir mezgimas tapo malonumu daugumai žmonių.

Nerti gali pradėti bet kas, kadangi reikalingos priemonės šiais laikais tikrai nebėra brangios. Pagrindinis įrankis- vąšelis – būna įvairių dydžių (pasirenkama priklausomai nuo siūlo storio) ir gaminamas iš įvairių medžiagų: aliuminio, medžio, plastiko. Siūlai būna irgi labai skirtingų pluoštų, nuo natūralių iki visiškai sinetinių, įdomių tekstūrų, spalvų – juos renkamės priklausomai nuo to, ka ketiname nerti. Taip pat, naudojamasi schemomis. Jos būna spausdinamos žurnaluose, knygose, nemokamų schemų bazes galima rasti internete. Pažengusios, kūribingos nėrėjos gali jomis ir nesinaudoti.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (273 žodžiai)
  • Kate
  • Nėrimas vąšeliu
    10 - 3 balsai (-ų)
Nėrimas vąšeliu. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/nerimas-vaseliu.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 12:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo