Nėrimo istorija


Nerimo vaseliu istorija. Nerimo budai. Nerimo technikos istorija. Nėrimas vašeliu istorija. Nėrimas vąšeliu lietuvoje. Nėrimo vašeliu žurnalai. Nerimas rasynis. Nerimas rasinys. Kepuraitės prie tautinių rūbų nėrimas. Nėrimo vašeliu būdai.

Nėrimo istorija. Nėrimas lietuvoje. Mezgimas lietuvoje. Mezgimo istorija. Ornamentas lietuvių tautodailėje. Spalva lietuvių tautodailėje. Bendra lietuvių tautinių drabužių charakteristika. Mezgimo ir nėrimo siūlai, verpalai, jų derinimas. Taikomosios dailės samprata.

. Istorija teigia, kad nėrimo techniką žmonės žinojo ir naudojo jau seniai, bet tiksliai nėra nustatyta. Manoma, kad pirma atsirado nėrimas vąšeliu. Minimi šaltiniai Afrikoje, bet seniausi rasti Kinijoje, Turkijoje, P. Amerikoje. Yra du skirtingi nėrimo vąšeliu būdai: 1) ploni siūlai ir labai plonas vąšelis; 2) stori siūlai, - storas vąšelis. Iš storų siūlų kinai nėrė skulptūrines lėles, turkai – skrybėles, afrikiečiai – kepures, Škotijoje įvairūs ap0siaustai jūrininkams. Italai mėgo nerti plonu vąšeliu naudojant gražius, plonus siūlus, populiarino vienuolės. Plito Ispanijoje, Airijoje. XVII a. nėrimas buvo labai populiarus ir madingi aristokratų šeimose, ir greitai plito po Europą. Raštai buvo įvairūs priklausė nuo kiekvienos sugebėjimų, skonio bei vaizduotės. XVIII a. paplito Anglijoje, o jau XIX a. pasirodė žurnalai, pamažu pradėjo plisti nėrimo technika, atsirado Tuniso vąšelis, būtent šiuo laikotarpiu atsirado gražių ir sudėtingų raštų nėrinių.

  • Dailė Konspektas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (720 žodžiai)
  • Emilija
  • Nėrimo istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Nėrimo istorija. (2013 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/nerimo-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:14
×