Nerimo sutrikimai: fobijos, panikos priepuoliai, baimė


Paniekos priepuolis. Paniekos priepolis. Nerimo priepuolis. Panikos ir nerimo priepuolis. Termoreguliacijos sutrikimai. Nerimas kursinis. Bakalaurinis tamsos fobija. Paniekos priepolio priežastys. Kursinis darbas nerimas. Baimes ir fobijos psichologija moksliniai darbai.

Įvadas. Nerimo sutrikimai. Nerimas ir jo sutrikimai. Panikos priepuoliai. Panikos sutrikimų priežastys. Panikos sutrikimų gydimas. Fobijos. Kelionės fobijos. Baimės. Išvados. Literatūra.

Kiekvienas žmogus gyvenime patiria daugiau ar mažiau nerimo. Tačiau kartais nerimas išsprūsta iš žmogaus kontrolės ir pradeda gyventi savo gyvenimą, kuris neišvengiamai trukdo nerimo šeimininkui(ei) gyventi savąjį. Nerimo sutrikimus patiria apie 8% žmonių (Marlin, 1995).

Darbo uždaviniai

Išanalizuoti :

1.Nerimo sutrikimus

2.Fobijas

3.Paniekos priepuolius, priežastis bei gydymą.

4.Baimę

Apibendrinto (generalizuoto) nerimo sutrikimo atveju žmogus pastoviai nerimauja, kad gali atsitikti kažkokie įvykiai(“ man nesiseks mokytis“, “mano draugui būtinai kas nors atsitiks“, „prarasiu darbą“ ir pan.).Tačiau nerimas pasireiškia ne tik mąstant apie tuos galimus įvykius, bet tampa pastovia žmogaus būsena( todėl vadinamas “apibendrintu“).

Kai kurie žmonės bijo kažkokių konkrečių dalykų ar situacijų- tamsos, atvirų - uždarų erdvių, aukščio, gyvačių ir pan. Jei susidūrimas su tokiu objektu ar situacija visada sukelia staigią ir stiprią nerimo reakciją, ir dėl to žmogus pradeda taip vengti to objekto/ situacijos, kad jau negali normaliai gyventi, tai diagnozuojama paprastoji baimė (fobija).

Dar vienas svarbus nerimo sutrikimas- tai panika, kuris nėra susijęs su kokia nors specifine situacija ar aplinkybėmis, todėl negalima prognozuoti.Taip pat ir baimė, ko gero, lydėjo žmones per visas raidos fazes ir visas istorijos epochas, jos neišvengė nė viena kultūra.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3007 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sarune
  • Nerimo sutrikimai: fobijos, panikos priepuoliai, baimė
    10 - 1 balsai (-ų)
Nerimo sutrikimai: fobijos, panikos priepuoliai, baimė. (2012 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/nerimo-sutrikimai-fobijos-panikos-priepuoliai-baime.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 05:08
×