Salomėja Nėris. Meilės motyvas eilėraščių rinkinyje “Anksti rytą”


Salomeja neris anksti ryta. Salomeja neris anksti ryta eilerascio analize. Salomėjos nėries eilėraščiai. Salomeja neris anksti ryta analize. Salomeja neris eilerasciai apie meile. Salomeja neris anksti ryta interpretacija. Salomejos neries eilerasciai apie meile. S.neris anksti ryta analize. Salomeja neris anksti ryta eilerasciu rinkinys. Anksti ryta analize.

Meilės motyvas S. Nėries eilėraščių rinkinyje “Anksti rytą”. Meilė - nuostabus, gaivalingas jausmas, uždegantis karšta ilgesio liepsna ir nuožmią, galingą širdį, ir jautrią, trapią, svajingą širdelę, priverčiantis jas sparčiau plakti, tačiau niekad neklausiantis, ar širdys pasiruošę kaitriai suliepsnoti, ar neįstengs žvarbūs, negailestingi vėjai užpūsti šios liepsnos, o galbūt ji išdegins širdyje gilią, skausmiingą žaizdą, kuriai visą gyvenimą nebu slemta užgesti…

Meilė - nuostabus, gaivalingas jausmas, uždegantis karšta ilgesio liepsna ir nuožmią, galingą širdį, ir jautrią, trapią, svajingą širdelę, priverčiantis jas sparčiau plakti, tačiau niekad neklausiantis, ar širdys pasiruošę kaitriai suliepsnoti, ar neįstengs žvarbūs, negailestingi vėjai užpūsti šios liepsnos, o galbūt ji išdegins širdyje gilią, skausmiingą žaizdą, kuriai visą gyvenimą nebu slemta užgesti šis svaigus jausmas užvaldė ir jauną, nepaprastai jautrią s. Nėries širdį. Jau pirmajame poetės rinkinyje anksti rytą meilės motyvas suskamba gražiausiais akordais, sušvinta įvairiausiomis spalvomis ir nuotaikomis.

Ypač gilūs jausmai ir išgyvenimai atskleidžiami eilėraštyje pavasario svaigulys , susidedančiame iš dviejų dalių, tokių skirtingų savo nuotaika, bet siejamų bendros temos - karštos meilės, mylimo žmogaus ilgesio šias dalis sieja ir pavasario, simbolizuojančio ne tik naujos gyvybės atėjimą, bet ir naujų, nepatirtų jausmų, o ypač gaivališko meilės jausmo sužydėjimą širdyje, įvaizdis.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (356 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Bartė
  • Salomėja Nėris. Meilės motyvas eilėraščių rinkinyje “Anksti rytą”
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Salomėja Nėris. Meilės motyvas eilėraščių rinkinyje “Anksti rytą”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/neris-meiles-motyvas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:15
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo