Nervinė anoreksija ir jos priežastys Klinikinė psichologija namų darbas


Psichologijos namų darbas. Nervinė anoreksija ir jos priežastys. Vaikystės patyrimas. Siekis – geriausi rezultatai ir pirmavimas. Visur kontrolė – mokykloje ir namuose. Baimė sustorėti. Literatūros sąrašas.


Šiais, nenumaldomai skubančio gyvenimo laikais, žmogaus psichinė sveikata yra ypač svarbu. Tai suteikia emocinį ir dvasinį atsparumą, kuris leidžia patirti džiaugsmą, ištverti skausmą bei liūdesį. Kiekvienas iš mūsų norime gyventi oriai ir vertingai.

Mūsų straipsnio tema “Nervinė anoreksija ir jos piežastys”.

Pagrindinė mūsų straipsnio užduotis pasigilinti į priežastis, kurios turi įtakos nervinės anoreksijos ligos vystymuisi. Dažniausiai, apie 90 % valgymo sutrikimų prasideda paauglystėje ir diagnozuojami iki 25 metų amžiaus. Ne išimtis ir vienos merginos istorija, vykusi prieš 21 metus. Tada dar nei gydytojai, nei sisirgusioji, nei tėvai nežinojo kas tai per liga. Tai buvo antrasis ligos atvejis Lietuvoje. Taigi, nuo ko viskas prasidėjo šios merginos istorijoje?

(Visa informacija yra gauta imant interviu iš merginos, kuri sutiko mums papasakoti savo išgyvenimus susijusius su šia liga. Vardas pakeistas, kita informacija teisinga ir leidžiama naudoti).

Tuo metu Kristinai buvo 16 metų. Ūgis – 160 cm. Svoris – 50 kg. VAIKYSTĖS PATYRIMAS

Pasidomėjus apie tai, ką pati Kristina mano apie priežastis, kurios galėjo pastūmėti ją link anoreksijos, mergina pirmiausia įvardino vaikystės prisiminumus. Ji buvo “storas vaikas”, todėl visi aplinkiniai žmonės (kaimynai, giminės) ją vadino apkūne mergaite. Tai Kristinai sukeldavo labia stiprnius neigiamus jausmus, drovumą, atskirtį.

Kaip teigiama straipsnyje, dauguma žmonių glaudžiai susieja kūno vaizdą ir savigarbą. Jei jie nepatenkinti savo kūnu, jaučiasi nepatenkinti ir savimi. Savivertė tampa priklausoma nuo tam tikros kūno formos įgyjimo bei palaikymo, kas daugumai yra neįmanomas idealas. (Valgymo sutrikimo gydymų ir informacijos centras, 2005 ).

 • Psichologija Namų darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Milda
 • 6 puslapiai (1501 žodis)
 • Universitetas
 • Psichologijos namų darbai
 • Microsoft Word 30 KB
 • Nervinė anoreksija ir jos priežastys Klinikinė psichologija namų darbas
  10 - 10 balsai (-ų)
Nervinė anoreksija ir jos priežastys Klinikinė psichologija namų darbas. (2016 m. Sausio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/nervine-anoreksija-ir-jos-priezastys-klinikine-psichologija-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:15