Nervų sistema biologijos projektas


Nervų sistema. Signalo perdavimo greitis. Reflekso lankas. Refleksai. Aksono svogūnėlis. Mediatoriai sinapsėje veikia trumpai. Galvos smegenų dangalai. Žmogaus galvos smegenis sudaro pailgosios smegenys. Pailgosiose smegenyse yra daug gyvybinių centrų, kontroliuojančių širdies plakimą, kvėpavimą ir kraujo spaudimą. Tiltą sudaro aksonų pluoštai, jungiantys smegenėles ir likusią centrinę nervų sistemą. Pagumburis palaiko organizmo. Gumburas yra artimiausia smegenų pusrutuliams galvos smegenų dalis, surenkanti ir paskirstanti informaciją. Smegenėlės atskirtos nuo likusios galvos smegenų dalies ketvirtuoju skilveliu. Pusrutuliai, priekinė galvos smegenų dalis, žmogaus galvos smegenyse yra didžiausia jų dalis. Žievės plotas apie 2000 – 2500 cm. Kiekvieno pusrutulio paviršiuje išskiriamos keturios skiltys kaktinė, momeninė, smilkininė ir pakaušinė. Kaktinė skiltis kontroliuoja judesius ir leidžia mums sąmoningai valdyti raumenis. Pusrutuliai atsakingi už sąmoningą veiklą, ir jie yra smegenų dalis, valdanti mąstymą ir protą. Pusrutuliai reguliuoja žemiau esančių galvos smegenų dalių veiklą. Nugaros smegenys atlieka. Nugaros smegenų dangalai. Nugaros smegenys sudarytos iš baltosios ir pilkosios medžiagos. Skersiniame nugaros smegenų pjūvyje pilkoji medžiaga yra plaštakės arba H raidės pavidalo. Įterptinių neuronų ilgos mielininės skaidulos, susitelkusios į pluoštus, vadinamus laidais, suteikia spalvą baltajai medžiagai. Nugarinėje pusėje išsidėstę daugiausia kylantieji laidai. Laidai tam tikroje vietoje persikryžiuoja. Periferinė nervų sistema. Nervai yra pluoštas ilgų nervinių skaidulų, kurias jungia jungiamasis audinys. Sensoriniai nervai sudaryti iš juntamųjų skaidulų. Žmogus turi 12 porų galvinių nervų. Žmogaus kūne yra 31 pora nugarinių nervų. Somatinę nervų sistemą. Vegetacinė nervų sistema įnervuoja vidaus organus. Narkotinių medžiagų poveikis. Nikotinas. Marihuana. Kokainas. Heroinas.


Gumburas yra artimiausia smegenų pusrutuliams galvos smegenų dalis, surenkanti ir paskirstanti informaciją. Jis yra lyg perdavimo stotis sensoriniams signalams, keliaujantiems iš kitų kūno ir galvos smegenų dalių į pusrutulius. Į gumburą atkeliauja visi impulsai, kuriuos jis nukreipia į atitinkamas pusrutulių sritis, kur jie analizuojami.

Kiekvieno pusrutulio paviršiuje išskiriamos keturios skiltys: kaktinė, momeninė, smilkininė ir pakaušinė. Kiekviena skiltis atlieka skirtingas funkcijas.

Pusrutuliai reguliuoja žemiau esančių galvos smegenų dalių veiklą. Pasinaudodami gumburo perduodama sensorine informacija, pusrutuliai inicijuoja valingą motorinę veiklą ir reguliuoja smegenėlių veiksmus.

Kietasis – apie smegenis sudaro uždarą maišą. Jis iškloja stuburo kanalą. Voratinklinis – plona jungiamojo audinio plėvė, kuri viršuje pereina į galvos smegenų voratinklinį dangalą. Švelnusis – betarpiškai liečia smegenis ir suauga su jomis. Jame yra daug kraujagyslių. Tarp voratinklinio ir švelniojo dangalo yra plati ertmė, užpildyta skysčiu. Smegenų dangalai, tarp jų esančios ertmės, užpildytos riebaliniu audiniu bei smegenų skysčiu, apsaugo smegenis, sušvelnina smūgius.

Nugaros smegenys sudarytos iš baltosios ir pilkosios medžiagos . Pilkajai medžiagai spalvą suteikia ląstelių kūnai ir trumpos bemielininės skaidulos.

Periferinė nervų sistema yra išsidėsčiusi už CNS ribų ir susideda iš galvinių (12 porų) bei nugarinių (31 poros) nervų.

Nervai yra pluoštas ilgų nervinių skaidulų, kurias jungia jungiamasis audinys.

  • MS PowerPoint 13201 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 84 puslapiai (1396 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Emilija
  • Nervų sistema biologijos projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Nervų sistema biologijos projektas . (2017 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/nervu-sistema-biologijos-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 19:45
×