Nervų sistema ir jutimo organai konspektas


Nervų sistema ir jutimo organai. Centrinė nervų sistema. Periferinė nervų sistema. Privalomi piešiniai , schemos. Teorinio koliokviumo iš nervų sistemos vertinimo kriterijai.


Nugaros smegenys, jų forma, sandara ir funkcijos. Nugaros smegenų baltosios ir pilkosios medžiagų makroskopinė ir mikroskopinė sandara. Nugaros smegenų segmentas. Refleksas ir jo lankas. Kylantieji ir nusileidžiantieji nugaros smegenų laidai.

Galvos smegenys. Smegenų kamienas. Pailgųjų smegenų ir tilto forma, dalys, vidinė struktūra, svarbiausi branduoliai ir laidai. Smegenėlių forma, kojytės, žievė, svarbiausi branduoliai ir laidai. Vidurinių ir tarpinių smegenų forma, dalys, svarbiausi branduoliai ir laidai. Galinių smegenų forma, dalys. Pusrutulių žievės pagrindinės skiltys, vagos, vingiai ir projekcinės zonos. Pusrutulių pamato mazgai ir jų funkcijos. Pusrutulių baltoji medžiaga: komisūrinės, asociacinės ir projekcinės skaidulos. CNS funkcinės sistemos: ekstrapiramidinė, limbinė. Galvos smegenų skilveliai. Smegenų dangalai ir ertmės tarp dangalų. Smegenų skysčio sudėtis, gamyba ir cirkuliacija.

Bendrieji galvos ir nugaros nervų sandaros principai. Nervo mikroskopinė sandara. Žmogaus kūno inervacijos segmentiškumas. Nugaros nervų susidarymas ir šakos. Periferinių nervų susidarymas. Kaklo ir peties rezginiai, jų lokalizacija, pagrindinės šakos. Tarpšonkauliniai nervai. Juosmens ir kryžmens rezginiai, jų lokalizacija, pagrindinės šakos.

Galvinių nervų susidarymas, lokalizacija, pagrindinės šakos, sąsajos su jutimo organais.

Vegetacinė nervų sistema. Sudedamosios dalys ir veiklos ypatumai. Simpatinės nervų sistemos dalies centrai nugaros smegenyse, simpatinis kamienas, mazgai ir rezginiai. Parasimpatinės nervų sistemos dalies centrai galvos ir nugaros smegenyse, rezginiai ir mazgai.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (911 žodžiai)
  • Universitetas
  • Enrika
  • Nervų sistema ir jutimo organai konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Nervų sistema ir jutimo organai konspektas. (2018 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/nervu-sistema-ir-jutimo-organai-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 07:16
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo