Nervų sistema valdo ir kontroliuoja mūsų veiksmus


Biologijos skaidrės. Nervų sistema valdo ir kontroliuoja mūsų veiksmus. Nervų sistema – gyvūno organų sistema. Kas yra nervų sistema? Daugumos gyvūnų nervų. Neuronai (arba nervinės ląstelės) – pagrindinės nervų sistemos ląstelės. Neuronai. Sinapsė – tai jungtis tarp dviejų neuronų, pritaikyta signalams perduoti. Sinapsė. Refleksas- organizmo reakcija į dirginimą, kurį kontroliuoja CNS. Refleksai. Reflekso lankas – nervinio impulso kelias nuo receptoriaus iki atsakomojo organo. Reflekso lankas. Alkoholis žaloja CNS. Dėl jo sutrinka žmogaus mąstymas. Narkotikų poveikis organizmui. Marihuana, kokainas, heroinas ir kiti narkotikai. Šaltiniai.


Nervų sistema valdo ir kontroliuoja mūsų veiksmus.

Refleksas- organizmo reakcija į dirginimą, kurį kontroliuoja CNS. Yra dviejų rūšių refleksai: Nesąlyginiai (įgimti) tai funkciniai (kvėpavimas virškinimas), orientacijos (atsisukame į girdimo garso pusę), gynimosi (patraukiame ranką nuo karštų daiktų). Ir sąlyginiai (įgyti) refleksai, susidarantys tada, kai tuoj po kokio nors indeferentiško dirgiklio ima veikti kitas dirgiklis, sukeliantis nesąlyginį refleksą.

Alkoholis žaloja CNS. Dėl jo sutrinka žmogaus mąstymas. Ilgiau vartojant alkoholį sutrinks klausa, rega, sunkiau koordinuoti judesius. Nikotinas stimuliuoja receptorius, didina griaučių raumenų aktyvumą, širdies susitraukimų dažnį, virškinamojo trakto judesius.

Marihuana, kokainas, heroinas ir kiti narkotikai, priklausomai nuo vartojamo kiekio bei stiprumo, sukelia malonumą, mąstymo pokyčius, haliucinacijas, nerimo jausmą, trikdo judesių koordinacija, gebėjimą rišliai kalbėti.

  • Biologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Ema
  • 13 puslapių (308 žodžiai)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 444 KB
  • Nervų sistema valdo ir kontroliuoja mūsų veiksmus
    10 - 2 balsai (-ų)
Nervų sistema valdo ir kontroliuoja mūsų veiksmus. (2015 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/nervu-sistema-valdo-ir-kontroliuoja-musu-veiksmus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:11