Nėščiųjų burnos ertmės priežiūra


Nėščiųjų burnos ertmės priežiūra. Nėštumas kiekvienai moteriai yra ypatingas metas. Mitybos ypatumai. Subalansuota mityba yra. Kalcis. Nėščiajai per parą reikėtų gauti 1 – 2 g kalcio. Fluoras. Fluoras gali būti vartojamas tik išoriškai - dantų pastos, gelių. Patarimai nėščiosioms. Mityba turi būti. Burnos ligos. Dantų erozija Pirmuosius nėštumo mėnesius moterys skundžiasi rytiniu pykinimu. Dantų ėduonis Nėščioms moterims. Periodontitas Moterys, kurios serga periodontitu. Nėščiųjų gingivitas Gingivitas dažniausiai atsiranda antrame neštumo trimestre. Burnos sausumas Daugelis nėščių moterų skundžiasi burnos sausumu. Dantų paslankumas Dantys gali tapti paslankūs nėštumo metu. Nėščiųjų burnos auglys Besilaukiančiai moteriai padidėja tikimybė burnos ertmėje susidaryti augliukams. Rekomendacijos odontologams. Pirmojo apsilankymo metu atlikti apklausą. Nėščiąsias informuoti, kad atliekamos burnos procedūros nėštumo metu yra saugios ir efektyvios. Rekomendacijos nėščiosioms. Esant burnos problemoms kreiptis į specialistą. Išvados. Nėštumo metu svarbu galvoti ne tik apie kūdikį. Literatūros šaltiniai. Journal of the American Dietetic Association‘‘ - Volume.


Subalansuota mityba yra būtina, siekiant aprūpinti tiek motinos, tiek vaiko organizmą reikalingomis maisto medžiagomis. Maistas, kurį mama valgo devynis mėnesius nuo nėštumo pradžios turi įtakos dar negimusio vaiko vystimuisi, taip pat ir dantų būklei. Svarbu gauti pakankamą kiekį maistinių medžiagų - ypač kalcio, baltymų, fosforo ir vitaminų A, B, C ir D. Vystantis dantims, nepakankama mityba gali sukelti negrįžtamus dantų ir žandikaulių pakitimus, pavyzdžiui, tokius vaiko emalio defektus, kaip hipoplazija. Nevisavertė mityba yra susijusi su didesne rizika ėduonies atsiradimui motinai, o ėduonį sukeliančios bakterijos perduodamos kūdikiui sąlyčio būdu, pavyzdžiui, bučiuojant, dedant žinduką, ar kūdikio rankytes į mamos burną.

Nėščiajai per parą reikėtų gauti 1 – 2 g kalcio. Jeigu maiste stinga kalcio, tai reikiamas jo kiekis yra pasisavinamas iš motinos kaulų ir dantų. Todėl gali išsivystyti osteoporozė, kaulų ir dantų trapumas. Pagrindinis kalcio šaltinis – pieno produktai – sūris, varškė, pienas, džiovinti vaisiai, riešutai, sezamo sėklos.

Mityba turi būti subalansuota, maisto reikia gauti iš šių maisto grupių: duonos, grūdų; vaisių, daržovių; mėsos, žuvies, paukštienos, kiaušinių, riešutų, ankštinių; pieno, jogurto ir sūrio. Svarbu atsižvelgti į mitybos piramidę. Reikia vengti užkandžiavimo. Svarbu vengti kariesogeniškų maisto produktų. Vartoti vitaminus, mineralines medžiagas, atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas.

Dantų erozija: Pirmuosius nėštumo mėnesius moterys skundžiasi rytiniu pykinimu, dažnai vemia. Vėmimas ir rūgšties poveikis sumažinamas: a)vartojant rūgštis neutralizuojančius bei vėmimą slopinančius vaistus; b)po vėmimo rekomenduojama burnos skalavimas soda (arbatinis šaukštelis sodos puodeliui vandens), pienu; c)vengti valyti dantis iš karto po vėmimo ir naudoti dantų šepetėlį su minkštais šereliais ir fluoro turinčią pastą; d)skalavimas fluoro turinčiais skysčiais gali apsaugoti erozijos pažeistus, jautrius dantis.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 11786 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1154 žodžiai)
  • Neringa
  • Nėščiųjų burnos ertmės priežiūra
    10 - 5 balsai (-ų)
Nėščiųjų burnos ertmės priežiūra. (2016 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/nesciuju-burnos-ertmes-prieziura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:42
×