Netaisyklinga mityba


Netaisyklinga mityba. Mityba, nukrypusi nuo normos, vadinama netaisyklinga. Nepakankama mityba. Nepakankama mityba gali būti bendra (badavimas) arba specifinė. Badaujant pagrindinė medžiagų (PMA) apykaita sumažėja. Pasaulyje labiausiai paplitusi nepakankamos mitybos forma yra baltymų energijos trūkumas. Badavimas. Neturtingų bendruomenių besivystančiose šalyse mitybos tyrimas parodė. Organizmui ilgai badaujant. Pirmiausia suvartojamas glikogenas. Anoreksija. Anoreksija yra sekinanti liga. Jos požymiai labai panašūs į išsekimo požymius. Sergantys anoreksija praranda. Anoreksijos priežasčių yra. Nutukimas. Išsivysčiusiose šalyse daugybė žmonių kenčia ne dėl nepakankamos mitybos. Nutukimą lemia. Nesaikingas riebaus maisto ir apdprptū produktų. Dviem būdais žmonės. Dėl nutukimo dažniau susergama. Vainikinių širdies arterijų ligomis (VŠAL).

Mityba, nukrypusi nuo normos, vadinama netaisyklinga. Jei nukrypimas yra žymus, randasi tam tikrų klinikinių požymių. Nepakankama mityba dažnai siejama su neišsivysčiusiomis šalimis. Viena didžiausių sveikatos problemų išsivysčiusiose šalyse yra vainikinių širdies arterijų ligos, susijusios su persivalgymu ir nutukimu.

Badaujant pagrindinė medžiagų (PMA) apykaita sumažėja. PMA yra energijos suvartojimo esant ramybės būsenai greitis. Tai ląstelių kvėpavimo intensyvumas, kurį organizmas palaiko ramybės periodais. Be maisto žmonės gali išgyventi kelias savaites, jei turi užtektinai vandens, nes badaudamas organizmas vartoja savo angliavandenių, riebalų ir baltymų atsargas.

Neturtingų bendruomenių besivystančiose šalyse mitybos tyrimas parodė, kad suvartojimo maisto energinė vertė yra gerokai mažesnė už LMR. Vadinasi, baltymai, kurie turėtų būti vartojami augant ir ląstelėms atnaujinti, atstoja energijos šaltinį. Todėl vaikai su baltymų trūkumo požymiais, kaip sergantys pelagra, iš tikrųjų kenčia dėl to, kad per mažai gauna energijos.

Pirmiausia suvartojamas glikogenas, saugomas kepenyse; Tada skaidomos kūno riebalų atsargos (tai gali trukti 4 – 6 savaites, atsižvelgiant į riebalų atsargas); Galiausiai imami skaidyti baltymai energijai gauti, dėl to sumažėja raumenų ir kitų audinių masė.

Anoreksija yra sekinanti liga. Jos požymiai labai panašūs į išsekimo požymius. Paprastai ja dažniau sergama išsivysčiusiose šalyse.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 423 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (609 žodžiai)
  • Asta
  • Netaisyklinga mityba
    10 - 7 balsai (-ų)
Netaisyklinga mityba. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/netaisyklinga-mityba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:27
×