Netaisyklinga sėdėsena ir jos žala organizmui atliekant manikiurą


Įvadas. Ergonomikos samprata. Darbo kėdė. Darbo vietos įrengimas pagal ergonomikos principus. Kosmetologo darbo įtaka profesinių ligų atsiradimui. Rekomendacijos. Taisyklinga ir netaisyklinga sėdėsena. Raumenų jėgos / ilgio pusiausvyros sutrikimai. Išvados. Literatūros sąrašas.


atlošo plotis – mažiausiai 36 cm.;atlošo aukštis – mažiausiai 45 cm.

Tarp žmogaus darbą lemiančių veiksnių svarbią vietą užima darbo aplinka. Palanki darbo aplinka sąlygoja optimalų žmogaus funkcionavimą, gerą darbingumą, minimalius nuo varį ir monotoniją, kokybinius darbo rezultatus, pasitenkinimą darbui santykiais jame. Kosmetologo darbo vietos dažniausiai priskiriamos saugiai ir nekenksmingai darbo aplinkai. Darbo vietos turi būti projektuojamos ir įrengiamos pagal galiojančius normatyvinius dokumentus ir jų reikalavimus. Higieninių normų reikia laikytis net iki rengiant patalpas, bet ir parenkant baldus, jie turi atitikti žmogaus rodiklius.

Grindų danga turi būti lygi, turinti antistatinių savybių. Patalpų sienų ir baldų paviršiai turi būti matiniai, vidutinio spalvos sodrumo, kad nevargintų akių atspindžiais. Lubų paviršių atspindžio koeficientas turi būti nuo 60% iki 80%; sienų nuo 40% iki 50%; kitų atspindžių paviršių ir baldų nuo 30% iki 40%. Nuo sienų, lubų, grindų, baldų spalvos ir faktūros priklauso natūralus patalpos apšvietimas. Patalpa, kurios paviršiai šviesūs, yra 20% šviesesnė už tą, kurios paviršiai (lubos, sienos, baldai) tamsūs. Žmogaus organizmas vienaip ar kitaip reaguoja į įvairių spalvų šviesą. Pavyzdžiui, raudona spalva ir jos atspalviai tonizuoja, o mėlyni ir žali – stabilizuoja žmogaus organizmo funkcijas. Spalvos veikia žmogaus psichiką, keičia jo nuotaiką, jausmus, emocijas ir išgyvenimus. Todėl įrengiant naują darbo vietą, kabinetą, labai svarbu atsižvelgti į spalvų reikšmę, apšvietimą, mikroklimatą, baldų ir įrangos ergonomiškumą, išorinį ir vidinį triukšmo lygį.

Kosmetologo darbo įtaka profesinių lygų atsiradimui

Raumenų disbalansas. Ilgą laiką dirbant sėdimą darbą, formuojasi pilvo ir apatinių nugaros raumenų disbalansas. Nuolat sėdint netaisyklingai ir per daug apkraunant nugaros raumenis, silpnėja pilvo raumenys, todėl kūnas prisitaiko palaikyti naują, išbalansuotą pozą ne tik darbe, bet ir namuose. Ypač netaisyklingas ilgalaikis sėdėjimas gali sukelti raumenų nekrozę, skausmą, atsiranda raumenų, kaulų ir sąnarių pažeidimai.

Raumenų išemija ir nekrozė. Juosmens įtampa yra dažna kosmetologų darbo problema.

Sąnarių judesių sumažėjimas. Palinkusi sėdima poza sukelia stuburo juosmeninės dalies slankstelių perkrovas, degeneracinius sąnario pakitimus, apatinės nugaros dalies skausmo sindromą.

  • Ergonomika Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2119 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Netaisyklinga sėdėsena ir jos žala organizmui atliekant manikiurą
    10 - 2 balsai (-ų)
Netaisyklinga sėdėsena ir jos žala organizmui atliekant manikiurą. (2016 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/netaisyklinga-sedesena-ir-jos-zala-organizmui-atliekant-manikiura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:02
×