Neteisėtu būdu gautų pajamų konfiskavimas lietuvos baudžiamojoje teisėje


Kauno kolegijos. vadybos ir ekonomikos fakulteto. Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Įstatymų dėl turto konfiskavimo raida. „Nusikaltimai be nukentėjusiųjų“. Pagrindinės problemos „Bylose be nukentėjusiųjų“. Išplėstinis turto konfiskavimas Baudžiamojo kodekso. 3 straipsnyje. Bauda ir turtinė bauda. Neteisėtas praturtėjimas. Išvados.

Darbo tikslas – išanalizuoti turto konfiskavimo nuostatų raidą LR BK. Darbo uždaviniai: Išanalizuoti įstatymų dėl turto konfiskavimo raidą; Išanalizuoti sąvokas: išplėstinis turto konfiskavimas, bauda ir turtinė bauda, neteisėtas praturtėjimas. Darbe naudoti metodai: analizės, lyginamasis, loginis. Probleminis klausimas: kodėl neteisėtu būdu gautų pajamų konfiskavimas Lietuvos baudžiamojoje teisėje netampa realybe?

Bylos kildavo tik tuo atveju, jei sulaikoma nusikaltimo vietoje. Buvo konfiskuojamas tik nusikalstamos veikos dalykas ir gabenimo priemonės. Nebuvo gilinamasi į kaltinamojo turimą turtą, aplinkybę, ar turtas atitinka asmens gaunamas pajamas. Turto konfiskavimo nuostatos, numatytos BK, buvo taikomos aiškiai nepakankamai, labai nedrąsiai ar iš viso turto konfiskavimas netaikomas, nors byloje aiškiai matyti, kad yra nusikalstamu būdu įgyto turto.

1992 m. Vokietijoje buvo padarytas daug efektyvesnis negu išplėstinis turto konfiskavimas įstatymų pakeitimas. Tais metais Vokietijos baudžiamasis kodeksas buvo papildymas 43a straipsniu, numatant Baudžiamojo kodekso 43a straipsnyje naują bausmę –„turtinę baudą“.

  • MS PowerPoint 76 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (610 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurimas
  • Neteisėtu būdu gautų pajamų konfiskavimas lietuvos baudžiamojoje teisėje
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Neteisėtu būdu gautų pajamų konfiskavimas lietuvos baudžiamojoje teisėje. (2015 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/neteisetu-budu-gautu-pajamu-konfiskavimas-lietuvos-baudziamojoje-teiseje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:20
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo