Neteisėtu būdu gautų pajamų konfiskavimas


Darbo tikslas ir uždaviniai. Įstatymų dėl turto konfiskavimo raida. Nusikaltimai be nukentėjusiųjų. Pagrindinės problemos „ bylose be nukentėjusiųjų “. Išplėstinis turto konfiskavimas Baudžiamojo kodekso 3 straipsnyje. Bauda ir turtinė bauda. Neteisėtas praturtėjimas. Nauja BK 72 straipsio dalis.

Galiojant 1961 m. BK turto konfiskavimas buvo kriminalinė bausmė, o tiksliau – papildoma bausmė, taikoma greta laisvės atėmimo už sunkius nusikaltimus. Kuriant naująjį 2000 m. LR BK šio kodekso rengėjai perėmė kitų valstybių (būtent Europos sąjungos) įstatymų nuostatas ir turto konfiskavimą pasiūlė laikyti ne bausme, o baudžiamojo poveikio priemone ir turto konfiskavimą „pririšo“ prie nusikaltimo. To pasekoje, turime Baudžiamojo kodekso 72 straipsnyje įtvirtintą nuostatą, kad konfiskuotinas tik toks turtas, kuris buvo perduotas nusikaltimui daryti, panaudotas jį darant ar buvo nusikalstamos veikos rezultatas, t. y. iš nusikaltimo gautos neteisėtos pajamos.

Svarbu, kad nusikaltimo padarymo metu įstatymas dėl išplėstinio turto konfiskavimo būtų įsigaliojęs. Įstatymo galiojimas susietas tik su nusikaltimo padarymo, o ne turto įgijimo laiku.

Turto bausmė buvo skirta paimti nusikalstamu būdu gautą turtą ir taip nubausti kaltininką. Abi sankcijos plačiai kritikuojamos Vokietijos teisinėje spaudoje ir dėl jų atitikties konstitucijos principams. Lietuvoje nusikalstamu būdu įgytam turtui paimti net nereikėtų įvedinėti naujos

Ši dalis numatė, kad turtą konfiskuoti galima ne tik iš asmenų, tiesiogiai nuteistų už nusikaltimo padarymą, bet ir iš trečiųjų asmenų, nepaisant to ar jie nuteisti , jei jie žinojo arba turėjo ar galėjo žinoti, kad jų arba jiems perduotas turtas gali būti panaudotas ar yra gautas iš nusikalstamos veikos.

  • Teisė Esė
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (788 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurimas
  • Neteisėtu būdu gautų pajamų konfiskavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Neteisėtu būdu gautų pajamų konfiskavimas. (2015 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/neteisetu-budu-gautu-pajamu-konfiskavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 13:56
×