Netektis socialinė ir psichologinė problema


Netekčių rūšys. Referatas psichologine tema. Netekties rusys. Netekties samprata vaikui. Netektis kaip socialinė psichologinė problema. Netekties samprata. Psichologai apie netektis. Kaip netektis. Netektis kursinis. Netekties rusys psichologija.

Sociologijos referatas. Įvadas. Netektis kaip socialinė ir psichologinė problema. Netekties samprata. Netekties rūšys. Netekties išgyvenimai įvairiais žmogaus vystymosi tarpsniais. Netektys ir jų įtaka vaiko vystymosi procese. Netektys ir jų įtaka suaugusio žmogaus gyvenime. Netektis lydintys jausmai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko įvykių, kurių nepavadinsi normaliais ir, kuriems dažniausiai būna per menkai arba visiškai nepasirengę. Netikėtų įvykių metu žmogus patiria įvairiausių išgyvenimų, kurie palieka pėdsakų jo psichikoje. Tokie išgyvenimai dažniausiai įvardijami kaip gyvenimo negandos, išbandymai, sukrėtimai, krizės arba tiesiog netektys. Žodio „netektis“ samprata labai plati, vieniems tai mirtis, kitiems – skyrybos, darbo ar artimimo draugo praradimas ir pan. Kiekviena netektis labai smarkiai pakeičia įprastą žmogaus gyvenimą.

Gyvenimo be netekčių nebūna. Ši visiems žinoma tiesa įgauna visiškai kitą prasmę, kai paliečia asmeniškai. Kai netektis (nebūtinai mirtis) išplėšia žmogų, be kurio neįsivaizduojamas savo gyvenimas: tėvams, matyt, nėra nieko baisiau, kaip netekti savo vaikų; vaikams – vaikystėje prarasti vieną iš tėvų. Žemė slysta iš po kojų moteriai, kai šią palieka vyras ar atvirkščiai, arba kai netenkama darbo ir pan.

Ir b. Deitsas (1997) teigia, kad „<<. Gyvenimas visada yra laikina būsena – yra laikas gimti ir, yra laikas mirti. Kiekvienas žmogaus ryšys yra laikinas. Kiekviena santuoka baigiasi dviem būdais – tai arba mirtis, arba skyrybos. Kiekviena karjera turi pradžią ir pabaigą. >>“

Taigi, kiekvieno žmogaus netektis yra unikali, o netikėtos ir sunkios gyvenimo permainos, lūžio sąlygotos būsenos-situacijos, visada yra lydimos didelio nerimo, įtampos, grėsmės, nesaugumo, pavojaus, pasimetimo ir kitų panašių išgyvenimų. Patyręs netektį žmogus išgyvena gedėjimą – šoką, baimės, kaltės jausmą, pyktį, depresiją, kol galiausiai ateina susitaikymas. Todėl naturalu, kad kiekviena asmenybė, savo netektį pergyvena savaip, indvidualiai, unikaliai.

Nėra griežtų taisyklių, kaip ir kas, ir per kiek laiko turėtų padėti įveikti netektį, nes gedinčiajam tuo metu mažiausiai reikia patarimų, todėl šio darbo tikslas yra atskleisti netekties išgyvenimus įvairiais žmogaus vystymosi tarpsniais ir juos aptarti. Darbo objektas: netekties išgyvenimas įvairiais žmogaus vystymosi tarpsniais. Darbo tikslas: atskleisti netekties išgyvenimus įvairiais žmogaus vystymosi tarpsniais.

  • Sociologija Referatai
  • 2012 m.
  • Ieva
  • 13 puslapių (3909 žodžiai)
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 32 KB
  • Netektis socialinė ir psichologinė problema
    10 - 1 balsai (-ų)
Netektis socialinė ir psichologinė problema. (2012 m. Balandžio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/netektis-socialine-ir-psichologine-problema.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:40