Netiesioginė tyčia ir kaltė


1.kaltės samprata ir kriterijai. kaltės turinio ir formos nustatymas.. Kaltės samprata. Kaltės sąvoka. Kaltės formos. Bikelis kaltė. Netiesiogines tycios atribojimas. Kas yra netiesiogine tyčia. Kaltė teisė. Netiesioginė tyčia pavyzdžiai. Kaltės samprata ir formos.

Įvadas. Kaltės sampratos kaita. Kaltės formos ir turinio nustatymas. Netiesioginė tyčia. Valinio momento teorijos. Netiesioginės tyčios įrodinėjimo problemos teismų praktikoje. Išvados. Summary. Lietarūros sąrašas.

Šio darbo esmė yra atkreipti dėmesį į nusikalstamos veikos subjektyviąją pusę, kurią įrodyti yra panakamai sunku. Tačiau subjetyvieji nusikalstamos veikos požymiai turi būti įrodinėjami kiekvienoje baudžiamojoje byloje. Šiai požymių grupei galime priskirti kaltę, pakaltinamumą, nusikaltimo padarymo tikslą ir motyvą. Visa šių požymių teisinė reikšmė yra skirtinga, tačiau tik jų visuma atspindi asmens sąmonės ir valios ryšį su pavojinga veika ir padariniais, atspindi asmens psichinius procesus darant pavojingą veiką. Tačiau pagrindinis subjektyviosios pusės požymis yra kaltė.

Subjektyviųjų nusikalstamamos veikos požymių nustatymas yra sudėtingas, nes susiduriama su psichiniais procesais, kurie vyksta žmogaus sąmonėje. Todėl tokių procesų eigą galima išaiškinti esant objektyviems duomenims. Be to, subjektyviųjų nusikalstamos veikos požymių nustatymas turi itin didelę reikšmę kvalifikuojant nusikaltimus, taip pat renkant ir skiriant bausmės rūšį ir dydį.

Šio darbo tikslas yra susipažinti su subjektyviaisiais nusikalstamos veikos požymiais. Šio darbo uždaviniai: atskleisti kaltės sąvoką, formas ir turinį. Išanalizuoti netiesioginės tyčios sampratą ir kriterijus. Išnagrinėti netiesioginės tyčios įrodynėjimo problemos atvejus teismų praktikoje. Kursiniame darbe analizuojama problema – kodėl teismų praktikoje yra labai dažnai susiduriama su netiesioginės tyčios įrodinėjimo bei atribojimo problemomis nuo kitų tyčios formų?

Darbe remiamasi piesliako „lietuvos baudžiamoji teisė“ (2009), autorių kolektyvu: a. Abramavičiaus, paulionio ir kt. „baudžiamoji teisė“ (2003), s. Bikelio darbais, bei teismų praktika.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • m.
  • 18 puslapių (5899 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jore
  • Netiesioginė tyčia ir kaltė
    10 - 1 balsai (-ų)
Netiesioginė tyčia ir kaltė. (2012 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/netiesiogine-tycia-ir-kalte.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 23:00
×