Netiesioginiai mokesčiai bei pajamos


Pridėtinės vertės mokestis PVM. Mokesčio dydis Lietuvoje. Privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Mokesčio mokėtojai. Pajamos į valstybės biudžetą Lietuvoje. Netiesioginiai mokesčiai užsienio šalyse. Netiesioginiai mokesčiai Kanadoje. Italijos netiesioginiai mokesčiai. Išvados. Pagrindiniai šio darbo uždaviniai. Darbo struktūros paaiškinimas. Darbo struktūra ir apimtis. Mokesčio dydis Lietuvoje Lengvatinis % PVM tarifas. Netiesioginiai mokesčiai užsienio šalyse Netiesioginiai mokesčiai Kanadoje. Provincija GST HST tarifas. Problemos ir jų sprendimas.


Darbo tikslas: aptarti netiesioginius mokesčius bei iš jų gaunamas pajamas į valstybės biudžetą Lietuvoje ir palyginti su pasirinktomis užsienio valstybėmis.

Tyrimo metodai: analizuojant temą buvo naudojami trijų paskutinių metų duomenys

Antrojoje dalyje pateikiamos netiesioginių mokesčių pajamos į valstybės biudžetą Lietuvoje

Visos įmonės, taip pat ir ūkio subjektai gali, o didžioji dalis – privalo registruotis PVM mokėtojais. Kiekvienas registruotas mokėtojas turi savo kodą, kurį nesunkiai (Lietuvos įmonėms) galima patikrinti internete. Lietuvos įmonės privalo registruotis PVM mokėtoju, jei pajamos per paskutinius 12 mėnesių šalyje viršijo 45 tūkst. EUR; Lietuvoje bei valstybėse narėse įsigyjamų prekių suma viršija 14 tūkst. EUR.

Mokesčio mokėtojai yra fiziniai asmenys. Esant prievolei, 9 proc. minimalios mėnesinės algos dydžio PSD įmoką,  t.y. 31,50 Eur, nuo sausio 1 d. moka:

Beveik pusę Lietuvos biudžeto pajamų sudaro iš netiesioginių mokesčių gaunamos pajamos. Kaip matome diagramoje, pajamos iš netiesioginių mokesčių 2016 m. valstybės biudžete sudarė 5626 mln. EUR, t.y. 47,26%. Diagramoje skliausteliuose nurodyti skaičiai parodo kaip pajamos pasikeitė lyginant su praėjusiais metais. Pajamos iš pridėtinės vertės mokesčio 2016 m. siekė 3050 mln. EUR (106 mln. EUR daugiau nei 2015 m.), pajamos iš akcizų siekė 1172 mln. EUR (68 mln. EUR daugiau), pajamos iš sveikatos draudimo įmokų – 1404 mln. EUR (53 mln. EUR daugiau).

Kiekvieno kanadiečio mokamo mokesčio dydis priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip: gaunamų darbo pajamų (darbo užmokestis), gyvenamosios vietos (kaimas, miestas, nuosavas būstas ar būsto nuoma), vartojamų produktų ir su šių produktų vartojimu susiję vartojimo mokesčiai. Yra įvairių tipų mokesčių valdžios lygmenų taikomų vartotojams, uždirbantiems, ir įmonėms. Išskiriami tokie pagrindiniai mokesčių tipai:

Pelno mokestis gautos iš asmens darbo ar korporacijos verslo pajamų;

Vartotojų (mažmeninės prekybos arba apyvartos mokesčiai) ir akcizo mokesčiai, renkami nuo gamybos, pardavimo ar vartojimo prekių ir paslaugų;

Perkant prekes ar paslaugas Kanadoje yra atskačiuojami dviejų tipų mokesčiai. Pirmasis - provincijos pardavimo mokestis (Provincial Sales Tax, PST): procentinis mokestis skiriasi pagal provinciją (Albertoje šio mokesčio nėra). Kitas - federalinis prekių ir paslaugų mokestis (Federal Goods and Services Tax, GST). Kanados federalinė vyriausybė nustato 5 % pardavimo mokestį, žinomą kaip prekės ir paslaugos mokestis (su PVM). "Dalyvaujanti provincijoje ",mokesčio tarifas yra papildomas provincijos komponentas 8%, 9% arba 10%, priklausomai nuo provincijos. Kartu 13%, 14% arba 15 % mokestis yra žinomas kaip suderintas Kasko (HST).

  • Microsoft Word 114 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2247 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sigitas
  • Netiesioginiai mokesčiai bei pajamos
    10 - 1 balsai (-ų)
Netiesioginiai mokesčiai bei pajamos . (2017 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/netiesioginiai-mokesciai-bei-pajamos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 12:14
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo