Netiesioginiai mokesčiai Danijoje, jų palyginimas su Lietuvos mokesčių sistema


Įvadas. Teorinė dalis. Pvm. Akcizas. Cukraus mokestis. Riebalų mokestis. Muitai. „Žalieji mokesčiai“. Praktinė dalis. Išvados. Literatūra.


Netiesioginiai mokesčiai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, todėl ši tema yra aktuali. Stebint šių mokesčių sumų mastus, galima spręsti, kad tai vieni iš svarbiausių mokesčių kurie papildo mūsų šalies biudžetą.

Darbo metodai: naudojama mokslinė literatūra, internetiniai puslapiai, laikraščiai, sudaromos diagramos.

PVM 0% taikomas prekių tiekimo, paslaugų teikimo bei prekių įsigijimo iš ES valstybės atvejais, numatytais PVM įstatymo VI skyriuje.

Sumažintas PVM 5% taikomas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kai šių prekių įsigijimo išlaidos yra kompensuojamiems visiškai ar iš dalies bei neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir remontui.

Šiuo metu Danijoje taikomas 25% PVM, bet jis nevisada buvo toks. Toks pat tarifas taikomas Vengrijoje ir Švedijoje.

Norint išvengti PVM nuslėpimų Vyriausybė Seimui pateikė svarstyti Finansų ministerijos parengtus Mokesčių administravimo, Pridėtinės vertės mokesčio įstatymų ir Kelių transporto kodekso pakeitimo projektus. Seimas šiems projektams pritarė. Įstatymų pataisos turėtų įsigalioti nuo 2016 m. spalio 1 d.

Akcizu apmokestinamos tam tikros importuojamos, gaminamos ar parduodamos prekės. Danijoje mokesčiai mokami nuo tam tikrų stimuliatorių . Tai apima tabako gaminius, alų, vyną, alkoholinius gėrimus , ledus, šokoladą , konditerijos gaminius ir vaisvandenius . Vaisvandenius sudaro gazuoti gėrimai, sultys ir koncentratai produktus. Šį mokestį moka gamintojas ir importuotojas . Vėliau prie mokesčio mokėjimo prisideda ir vartotojas. Šiuo atveju tikslas yra ne skatinti įmones kurti alternatyvas , bet skatinti vartotojus ir siekti sumažinti šių nesveikų produktų vartojimą. Be to, registruojant automobilius ir motociklus, renkamas registracijos mokestis.

Mokesčiai sumokami į valstybės biudžetą ir pervedami į ES biudžetą. M mokesčių deklaravimo formą ir mokėjimo terminą kontroliuoja VMI.

Nuo 2007 m. balandžio 26 d. LR įsigaliojo Gamybos mokesčio cukraus sektoriuje įstatymas(Nr. X-1087), priimtas 2007 m. balandžio 12 d. ir Pertekliaus mokesčio cukraus sektoriuje įstatymas(Nr. X-1088), priimtas 2007 m. balandžio 12 dieną.

Vienas iš įdomesnių netiesioginių mokesčių 2011 m. spalio 1 d. įsigaliojo Danijoje, tai riebalų mokestis. Vyriausybė teigia, kad šis mokestis padės žmonėms suprasti, kad reikia maitintis sveikai. Danija pirmoji pasaulyje įvedė mokestį už maiste esančius sočiuosius riebalus. Mokestis už šiuos riebalus 16 Danijos kronų arba apie 7,41 litų už kilogramą. Tačiau šio mokesčio apskaita ne tokia lengva kaip gali iš pirmo žvilgsnio pasirodyti. Į šį mokestį įeina ne tik galutinis produktas, bet ir visi riebalai naudoti gamybos procese. Kaip ir buvo manyta šis mokestis ilgai neišsilaikė jau po metų 2012 m. gruodžio mėn. mokestis buvo panaikintas, nes nepasiteisino lūkesčiai. Pabrangęs maistas privertė važiuoti į kaimynines šalis apsipirkinėti, o įpročiai pasiliko tie patys. Dauguma džiaugėsi, kad mokestis panaikintas, bet ne visi. Medikų asociacija teigė, kad per mažai laiko praėjo, nors ir pripažino, kad nepasiteisino šis mokestis.

  • Microsoft Word 96 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2655 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Netiesioginiai mokesčiai Danijoje, jų palyginimas su Lietuvos mokesčių sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Netiesioginiai mokesčiai Danijoje, jų palyginimas su Lietuvos mokesčių sistema. (2016 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/netiesioginiai-mokesciai-danijoje-ju-palyginimas-su-lietuvos-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 11:56
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo